Leicester ja Wolves tegid võitlusliku viigi, Arsenal võttis kolm võidupunkti

Pühapäeva esimeses kahes Premier League´i matšis löödi kokku vaid üks värav. Arsenal võttis Newcastle üle üheväravalise võidu. Leicester ja Wolves mängisid samal ajal 0:0 viiki.

Newcastle ja Arsenali vahelise kohtumise avapoolaeg liigsete võimalustega ei hiilanud. Tugevas vihmasajus valdasid palli rohkem Emery hoolealused, kuid ohtlikumateks kujunesid Newcastle rünnakud. Parimaks võimaluseks Shelvey kauglöök, mis tabas posti.

Arsenali kõige ohtlikuma olukorra eest hoolitses Mkhitaryan, kuid üsna lubavalt positsioonilt tehtud pealelöök lendas kõrge kaarega üle värava. Seis peale esimest 45-minutit 0:0.

Teise poolaja alguses loovutas võõrsil mänginud Arsenal pallivaldamise hoopis kodumeeskonnale ning see otsus tõi ka edu. 60-ndal minutil algatas Maitland-Niles kontrarünnaku ja leidis Newcastle kaitse poolt täiesti mahamagatud Aubameyangi, kes üks vs. üks olukorras ei eksinud.

Kodumeeskond üritas veel peale kaotusseisu jäämist iga hinna eest jõuda viigiväravani ja hakkas rohkem riske võtma, kuid palju kriitikat saanud Arsenali kaitse pidas vastu. Kohtumine lõppeski võõrsilmeeskonna 1:0 võiduga.

Suvel toodud täiendustest said Arsenali poolelt Ceballos ja Pepe kakskümmend, Martinelli viis mänguminutit. David Luiz platsile ei pääsenud, kuid järgmiseks kohtumiseks võiks teda juba algkoosseisu ennustada.

Leicesteri ja Wolves´i vahelist kohtumist alustas paremini kodumeeskond. Võõrsil meeskond oli terve esimese poolaja kerge surve all. Leicester jõudis ka mitmel korral üsna lubava pealelöögini, kuid ükski neist ei läinud raamidesse. Wolves´i kaitse pidas vastu ning puhkepausile suunduti seisul 0:0.

Teise poolaja alguses jõudsid juba Wolves´i mängijad rõõmustada ja tähistasid Dendockeri löödud väravat, kuid mõni hetk hiljem tühistati see peale VAR-i otsust – pall puutus kätt.

Seejärel jätkus juba esimesele poolajale iseloomulik mängupilt – Leicester valdas palli, Wolves oli distsiplineeritult kaitses ja lootis kontrarünnakutele. Poolaja keskpaigas oli Jamie Vardy lähedale Leicesterile penalti teenimisele, kuid peakohtunik nii ei arvanud ja mäng jätkus seisul 0:0.

Järgmised ohtlikud olukorrad tekkisid alles kohtumise lõpuminutitel, kui Harvey Barnes ja Raul Jimenez üritasid skoori avada kauglöökidest, kuid mõlemal juhul jäid peale väravavahid. Nelja antud lisaminuti jooksul enam meeskonnad erilisi riske ei võtnud ja kohtumine jäi 0:0 viiki.