Läänerindel muutusteta. Liverpool ning Man City ei vääratanud

salah liverpool

Nädalavahetusel aset leidnud Inglismaa Kõrgliiga kohtumistes olid järjekordselt edukad nii Liverpool kui Manchester City. Esimene alistas kodus 2-0 Chelsea ning teine oli võõrsil parem 3-1 Crystal Palace`ist.

Kui Manchester City asus kohtumist Raheem Sterlingu väravast juhtima juba 15. minutil, siis Liverpoolil läks eduseisu hõivamiseks aega natukene kauem. Sihile jõudis vahetult pärast poolaega Sadio Mane. Mõlemad meeskonnad olid oma vastastest üle nii pallivaldamise, sooritatud pealelöökide kui ka raamidesse läinud löökide arvult.

Mida see võitluses tiitlile tähendab?

Seda, et mitte midagi ei muutunud. Manchester City hõivas paariks tunniks liidrikoha, kuid Liverpool ei lasknud neil kaua seda positsiooni nautida. Tõsi küll – Anfieldi meestel on 1 kohtumine enam peetud.

Küll, aga teeb Manchester City jaoks muret asjaolu, et neil on ees ootamas 2 rasket kohtumist Tottenham Hotspuri vastu. Üks kolmapäeval Meistrite Liigas ning teine nädalavahetusel EPL-is. Tulenevalt sellest, et eile põhimehed puhata ei saanud ning, et tõenäoliselt ei saa nad seda ka kolmapäeval, siis nädalavahetusel võib Tottenhami vastu väga raskeks minna. Eriti sellepärast. et Spurs andis laupäeval mitmele põhitegijale puhkust.

Liverpooli seis on Meistrite Liigas kindlam ning sõltuvalt mängu kulust saavad nad kolmapäeval võimaluse korral põhimeestele puhkust anda. Lisaks sellele kohtuvad nemad nädalavahetusel Inglismaa Kõrgliiga raames Cardiffiga, kes on Tottenhamist tunduvalt nõrgem meeskond. Ka mängugraafik räägib nende kasuks. Manchester City peab liigakohtumise pidama juba esimese kavas oleva mänguna laupäeval samas kui Liverpool jookseb platsile alles pühapäeval.

Kui see kõik veel pep Guardiolale piisavalt peavalu ei tekita, siis 4 päeva pärast laupäevast kohtumist Spursiga, peavad nad võõrsil vastamisi minema Manchester Unitediga, samal ajal kui Liverpool sel hooajal enam TOP6 meeskondadega kohtuma ei pea.

Seega on järgmine, natukene rohkem kui nädalapikkune, periood Manchester City jaoks ülioluline ning võib suuresti määrata kumb kahest suurest sel hooajal Premier League`i tiitli ära võtab.