Jälgi meid

Jalgpall

Kas Man Cityle võib Premier League’i karika juba ära anda? Ajalugu vihjab küll sellele

Manchester City jaoks algas uus aasta Premier League’i tabeli tipus kaheksapunktilise eduga ja 2:1 Arsenali alistamisega suudeti seda kohe veel kasvatada. Ajalooline trend näitab, et aastavahetuse suur edu garanteerib tiitlivõidu.

Viimati tuli nii suure eduga uuele aastale peale Liverpool hooajal 2019/20 ja toona jõudsid Punased mäletatavasti oma kõigi aegade esimese Premier League’i tiitlini. Seda lõppkokkuvõttes ka väga kergelt, kui City ees jäi edu hooaja lõpuks 18 punkti.

City ise on endale sellest seisust tiitli välja mänginud hooajal 2017/18. Siis domineeris samuti liiderklubi kogu liigat ja 2. kohale jäänud Manchester United oli lõpuks 19 silmaga maas.

United ise on uuele aastale peale tulnud vähemalt kaheksapunktilise eduga kaks korda ja kuld oli Punastel Kuraditel mõlemal korral kaelas mitu vooru enne hooaja lõppu. 1993/94 hooajal edestati Blackburn Roversit lõpuks kaheksa punktiga ja hooajal 2000/01 kaotas Arsenal kümne punktiga.

Nii suur edu on varasemalt sees olnud veel 2005/06 hooaja Chelsea’il. Jose Mourinho oli sel ajal oma võimete tipus ja manööverdas Sinised Unitedi ees kaheksapunktilise eduga meistriks.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds