Crystal Palace’i noore talendi väravas osalemiste sagedus teeb isegi Mohamed Salah’ kadedaks

Mohamed Salah on Premier League’is tänavu lammutanud nii, et maa must, aga päris igas ründestatistika tabelis ta esikohale pole siiski jõudnud. Keskmise minutite arvu põhjal jõuab kõige kiiremini väravas osalemisteni Crystal Palace’i Michael Olise.

Olise oli Palace’i laupäevases 2:3 kaotuses West Hamile osaline mõlemas oma meeskonna väravas, saades vahetuspingilt sekkudes kirja väravasöödu ja ühe tabamuse, mille ta lõi otse karistuslöögist kavala karistusalasse antud tsenderdusega.

20-aastasel ääremängijal on nüüd väravas osalemisi tänavu kokku viis ja seda ainult 314 mänguminutiga. Olise on väljakul olles Palace’il aidanud värava teha keskmiselt iga 63 minuti järel ja see paneb ta Salah’ ees vähemalt 300 minutit mänginud meeste seas esikohale.

Salah’l on vastav näitaja 71 minutit ja esikolmiku lõpetab selles arvestuses egiptlase tiimikaaslane Liverpoolist Roberto Firmino, kellele üks väravas osalemine kogunenud keskmiselt 73 minuti peale.

Laupäevane mäng oli juba 11. kohtumise, kus Olise vahetusest sekkunud ja algkoosseisus on teda kasutatud ainult kaks korda. Arvestades tema efektiivsust, siis peaks peatreener Patrick Vieira äkki noormeest rohkem kasutama.