Horvaatia vajas Jaapani alistamiseks penaltiseeriat

Jalgpalli MM-il alistas Horvaatia penaltiseeria järel Jaapani ning tagas koha veerandfinaalis.

Jaapan asus esimese poolaja lõpuminutitel kohtumist Celtici ründaja Daizen Maeda tabamusest 1:0 juhtima. Eduseis kaua ei kestnud, sest Horvaatia viigistas juba teise poolaja alguses, kui täpse pealöögi saatis väravavõrku Ivan Perisic.

Ülejäänud normaalaja jooksul näitasid mõlema koondise väravavahid suurepäraseid tõrjeid ning võitja selgitamiseks suunduti 1:1 seisult lisaajale.

Lisaajal kumbki meeskond suuremaid riske ei võtnud ning alateadvuses oodati juba penaltiseeriat.

Pingelise penaltiseeria kangelaseks tõusis Horvaatia väravavaht Dominik Livakovic, kes tõrjus lausa kolm jaapanlaste penaltit.

Horvaatia läheb veerandfinaalis vastamisi Brasiiliaga.