Jälgi meid

Jalgpall

Eesti koondise võimalik Rahvuste liiga vastane Kosovo võttis uueks peatreeneriks Prantsusmaa jalgpallikuulsuse

Kosovo jalgpallikoondis, kellest võib saada uuel Rahvuste liiga hooajal üks Eesti vastastest, on uueks peatreeneriks saanud prantslase Alain Giresse’i.

Mängijana Les Bleus ridades 1984. aastal Euroopa meistriks tulnud ja kaks aastat hiljem MM-ilt pronksi saanud Giresse naaseb treeneritööle pärast kolmeaastast pausi. Viimati juhendas ta Tuneesia koondist.

Endine poolkaitsja asus treenerileiba teenima 90ndate lõpus Toulouse’i ja PSG bossina, aga enamuse karjäärist on ta veetnud just erinevate rahvuskoondiste juures. Tema teeneid on kasutanud Gruusia, Gabon, Senegal ja Mali, kelle juures on Giresse töötanud isegi kaks korda ja Kotkaste juurest pärineb ka tema suurim edu koondisebossina – 2012. aasta Aafrika meistrivõistluste 3. koht.

Kosovot juhendas enne Giresse’i sloveen Primož Gliha. Tema käe all lõpetas Kosovo maailmameistrivõistluste valikturniiri tagasihoidliku viie punkti ja oma alagrupi viimase kohaga.

Euroopa jalgpalli üks uuematest koondistest on seni kokku pidanud 74 kohtumist, millest võidetud 29 ja kaotatud 32.

Giresse’i esimene ametlik punktimäng Kosovo peatreenerina toimub 2. juunil Tallinnas, kui Eesti koondis suudab järgmisel kuul peetavas play-offis jagu saada Küprosest.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds