Crystal Palace tegi ajalugu ja häbistas Manchester Unitedit, Teemu Pukki kordas liiga rekordit

Laupäev pakkus Inglise kõrgliigas palju väravaid ning huvitavaid tulemusi. Traagilise kaotuse sai Manchester United, kes jäi koduväljakul alla Crystal Palace´le, Teemu Pukki sahistas taas väravavõrku ja kordas Pavel Prbenjaki rekordit ehk kolme esimese vooruga viis väravat.

Päeva esimene kohtumine Norwichi ja Chelsea vahel algas kohe väga tuliselt – kolmandal minutil asus Londoni klubi Abrahami väravast juhtima, kuid vaid kolm minutit hiljem lükkas Cantwell võrku Teemu Pukki hea söödu ja viigistas mänguseisu 1:1-le.

Järgmist väravat ei tulnud kaua oodata. 17-ndal minutil andis Pulisic hea söödu Mountile, kes näitas suurepärast tehnikat ning lõi karistusalast kena värava. Norwichil ei kulunud vastamiseks taaskord kaua aega. 30-ndal minutil skooris oma Premier League´i viienda värava soomlane Teemu Pukki. Poolaeg lõppeski tulemusega 2:2.

Teine poolaeg enam nii tormiliselt ei jätkunud. Mõlemal meeskonnal oli küll häid võimalusi, kuid järgmist väravat tuli oodata 68-nda minutini, kui oma teise värava lõi Abraham ja viis Chelsea 3:2 juhtima. Selle tulemusega kohtumine ka lõppes.

Paar tundi hiljem jooksid platsile Manchester United ja Crystal Palace. Old Traffordil peetud kohtumist domineerist esimesest minutist peale kodumeeskond, kuid esimesena jõudis väravani hoopis Crystal Palace, kui pika palli suunas peaga edasi Schlupp ning aitas meeskonnakaaslase väravavahiga 1:1-le. Jordan Ayew ei eksinud ning lükkas palli mööda maad vasakusse nurka.

Selle tulemusega esimene poolaeg ka lõppes ning tundus, et lõppeb ka terve kohtumine. Nimelt eksis Rashford teise poolaja lõpus penaltiga, kui lõi posti ning 88-ndal minutil oli seis endiselt 0:1.

Siis hakkas aga juhtuma. Esmalt lõi Daniel James on Manu karjääri teise värava ja viigistas seisu. Kodumeeskond otsis maruliselt ka võiduväravat, kuid Paul Pogba kaotas keskväljal palli ja Crystal Palace suutis kolmandal lisaminutil kontrarünnakust lüüa 2:1 võiduvärava. Autoriks van Aanholt. Oma süü oli väravavaht De Geal, kes oleks pidanud selle löögi siiski tõrjuma.

Crystal Palace´i jaoks oli see võit ülimalt tähtis – nad ei olnud varem Premier League´s Manchester Unitedit kunagi võitnud!