Cristiano Ronaldo peab koondiste väravaterekordit üheks oma suurimaks saavutuseks

Cristiano Ronaldo tõusis kolmapäeval meeste jalgpallis enim rahvuskoondise eest väravaid löönud mängijaks, kui ta aitas hiliste tabamustega Portugalil alistada Iirimaa 2:1. Viiekordne Ballon d’Ori võitja nimetas selle üheks oma suurimaks saavutuseks.

Portugali koondise kapteni jaoks algas õhtu Algarve staadionil nurkalt, kui ta jättis 15. minutil realiseerimata penalti, kuid 89. minutil sai ta kirja rekorditabamuse, millega möödus Iraani legendist Ali Daeist ning kuuendal lisaminutil järgnes veel ka teine koll, mis tõstis ta 111 koondisevärava peale. Mõlemad tabamused sündisid pealöökidest.

“Kõikidest rekorditest, mis ma olen karjääri jooksul murdnud – ja õnneks on neid mitmeid olnud -, on see väga eriline ning kuulub kindlasti riiulile, kus on saavutused, mis pakuvad mulle enim uhkust,” kommenteeris Ronaldo rekordit Instagrami postituses.

Värske Manchester Unitedi mees lisas, kuidas talle meeldib iga koondiseväravaga kõikidele portugallastele rõõmu valmistada.

Lisaks ei unustanud Ronaldo ära mainida senist rekordiomanikku. “Üks põhjustest, miks seda saavutust nii palju hindan, on Ali Daei poolt seatud sedavõrd kõrged standardid, et ma hakkasin ühel hetkel mõtlema, et ma ei pruugigi teda mitte kunagi kätte saada,” lisas ta.

Iirimaast sai 45. erinev riik, kelle vastu Ronaldo väravani jõudnud. Ta on tervelt 59 oma Portugali väravatest löönud pärast 30-aastaseks saamist.