Bundesliga on tagasi! Dortmund võttis kindla võidu, Leipzig kaotas punkte

Saksamaal taasalustati Bundesliga kohtumistega. Päeva esimestes kohtumistes käisid platsil ka kaks tiitlipretendenti. Koduväljakul mänginud Dortmund võttis kindla võidu Schalke üle, Leipzig leppis Freiburgiga viiki.

Päeva oodatuimas kohtumises Dortmundi ja Schalke vahel jätkus pinget esimeseks pooltunniks. 29. minutil lõi Erling Haaland kodumeeskonna 1:0 juhtima, poolaja lõpus lõi Guerreiro seisuks 2:0.

Teine poolaeg jätkus täielikult Dortmundi domineerimisel. 48. minutiks oli tablool seis juba 3:0, kui värava sai kirja Thorgan Hazard. Mängu lõppskoori 4:0 vormistas isikliku teise väravaga Guerreiro.

Samal ajal oli RB Leipzig püstihädas Freiburgiga. Veel 15 minutit enne lõppu oldi 0:1 kaotusseisus, kuid lõpuks suudeti Yussuf Poulseni väravast 1:1 viigistada. Seejuures lõi Freiburg veel minut enne lõppu väravaga, kuid VAR tühistas selle suluseisu tõttu.

Sellised tulemused tähendavad, et Dortmund jätkab tabeli teisel kohal ning vahe Müncheni Bayerniga on vaid üks punkt. Bayernil üks mäng varuks. Leipzig jätkab kolmandal kohal, kuid kaks kaotatud punkti võivad hooaja lõpptulemusele väga valusalt mõjuda.

Päeva ülejäänud kohtumistes alistas Wolfsburg 2:1 Augsburgi ja Hertha Berlin 3:0 Hoffenheimi. Düsseldorf ja Paderborn mängisid 0:0 viiki.