Ajax hävitas võõrsil Real Madridi ning lõpetas viimase valitsemisaja Meistrite Liigas

Dusan Tadic

Ajax tuli Meistrite Liiga 1/8-finaali teisele kohtumisele peale ülivihaselt ning kostitas kodumeeskonda hävitava 4-1 saunaga.

Külalismeeskond juhtis juba mängu 19. minutiks, Hakim Ziyechi ja David Neresi väravatest, 2-0 ning samas seisus mindi ka poolajale.

Kuigi Madridi Real tuli teisele poolajale juba väheke südikamalt peale ei aidanud see neil vahet vähendada. Hoopis Ajaks oli see, kes järgmise värava lõi. Dusan Tadic vormistas 61. minutil seisuks 3-0. Kusjuures andis sama mees esimestele väravatele ka väravasöödu.

Reali poolt suutis Marcus Asensio küll ühte tagasi lüüa, kuid Lasse Schöne imelisest karistuslöögist löödud värav tähendas seda Ajaxi 4-1 võitu. Kahe mängu kokkuvõttes alistati viimase kolme hooaja Meistrite Liiga võitja 5-2. Schöne maasikat näed siit:

Teises eile peetud Meistrite Liiga kohtumises alistas Tottenham 1-0 Dortmundi ning edenes kahe mängu kokkuvõttes seisuga 4-0 järgmisesse ringi.