Jälgi meid

Jalgpall

10 huvitavat fakti maailma kõige kallima kaitsja kohta

Harry Maguirest sai hiljuti maailma kõige kallim kaitsja jalgpallimaailmas. Toome Teieni kümme huvitavat fakti, mida tõenäoliselt enamus spordihuvilisi 26-aastase inglase kohta ei tea.

1. Harry ei ole ta eesnimi.

Manchester Unitedi keskkaitsja täisnimi on Jacob Harry Maguire, kuid ta soovib, et teda hüütakse Harryks.

2. Koolis õppis viitele.

Tema kunagine klassijuhataja: “Ta oli oma noore vanuse kohta ülimalt taibukas, tal ei olnud koolis kunagi probleeme ja sooritas kõik eksamid parimatele hinnetele. Arvasin, et ta läheb õppima ärijuhtimist või matemaatikat”.

3. Talendikas ka teistel spordialadel.

Jalgpallile pühendus lõplikult hilises teismeliseeas. Enne seda tegeles korssijooksu, rugby ja hokiga.

4. Perekonnas on veel jalgpallureid.

Harry vennad on samuti jalgpallurid. Laurence mängib National League´s Chesterfieldi klubis ja teine vend Joe pallib Northern Premier League´s Gainsborough Trinitys.

Laurence on ka Inglismaa C-koondise nimekirjas, mis koosneb alla 23-aastastest mängumeestest, kes ei palli kõrgliigas.

5. Alles 2015. aasta EM-i külastas Maguire veel fännina.

Tol hetkel veel Hull Citys pallinud mängumees reisis koos sõpradega Prantsusmaale, et elada tribüünilt kaasa kodumaa koondisele. Vaid kaks aastat hiljem MM-il oli Harry näol tegemist juba Inglismaa koondise ühe kõige tähtsama mängijaga, kes aitas meeskonna poolfinaali.

6. Fännid soovisid teda 50£ rahatähele.

Peale MM-i häid sooritusi lõid fännid humoorika kampaania, millega nõudsid 50£ rahatähele Harry Maguire pilti, kes samal ajal sõidab ükssarviku seljas. Kampaania sai 50 000 allkirja, lõpuks pandi rahatähele siiski matemaatik Alan Turingu pilt.

7. Ta hüüdnimi on “slabhead”.

Eesti keeles võiks see tähendada lihtsalt väga suure peaga isikut. Selle hüüdnime andis talle Jamie Vardy ühel koondise pressikonverentsil: “Tere, siin Jamie Vardy, Vardy uudistest. Kui suur on teie pea ümbermõõt?”.

8. Nimetati kolmel korral League One´i hooaja sümboolsesse koosseisu.

Sheffield Unitedis pallides Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas oli Harry üks meeskonna silmapaistvamaid mängijaid. Kolmel korral valiti ta kogu liiga sümboolsesse koosseisu.

9. Pole alati olnud keskkaitsja.

Sheffield Unitedi akadeemia treener John Pemberton tegi inglasest lõplikult keskkaitsja. Enne seda oli tegemist hoopis poolkaitsjaga, kes tegutses keskväljal. Pembertoni enda sõnad:”Poolkaitsjana suudaksid väga palju jalgpallurid teha seda, mida tema suudaks. Keskkaitsjana aga ei suuda mitte keegi teha seda, mida Harry teeb”.

10. Iidoliteks Rio Ferdinand ja John Terry.

Nagu ka mängustiilist näha, siis on noore sportlase iidoliks olnud just Ferdinand ja Terry.

“Kaks parimat keskkaitsjat, kui ma kasvasin mängijaks olid Ferdinand ja Terry, Ma jälgisin nende mängu väga tähelepanelikult, eriti Rio Ferdinandi, sest ta oli palliga ülimalt enesekindel ning äärmiselt mitmekülgne.” sõnas keskkaitsja 2017-ndal aastal.

 

Harry Maguire debüüt Manchester Unitedi eest oli ülimalt edukas, kui koduväljakul alistati 4:0 Londoni Chelsea. Paljud eksperdid ja meeskonnakaaslased toovad välja, et Maguire on just see mängija, keda United kõige rohkem vajas. Uus jõuproov seisab ees juba esmaspäeval, kui kohtutakse Wolverhamptoniga.

 

 

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds