Jälgi meid

Ennustusvihjed

WRC Arktika ralli ennustusvihjed

Autoralli maailmameistrivõistlused ehk WRC sari on jõudnud hooaja teise etapini. See peetakse Põhja-Soomes Rovaniemis ning kannab Arktika ralli nime. Tegemist on tõelise talveralliga ehk oodata on äärmiselt põnevat nädalavahetust. Kes osutub lumel kõige kiiremaks sõitjaks?


WRC ralli Arktika etapp.
Reede-pühapäev, 26 – 28. veebruar, 2021
Esimene katse algab: 15:08
Ülekanne: TV3, TV6, TV3 Sport 2

Ennustusvihjed
Elfyn Evans TOP3 koht (2.40 @ Coolbet)
Ogier võidab Rovanperät (2.35 @ Coolbet)
Ott Tänak võidab (3.35 @ Coolbet)
PANUSTA SIIN


  MM-sarja üldseis:                                                                       Konstruktorite arvestus: 

1. Sebastien Ogier (Toyota) 30 punkti                                              1. Toyota 52
2. Elfyn Evans (Toyota) 21                                                                   2. Hyundai 30
3. Thierry Neuville (Hyundai) 17                                                        3. M-Sport 10
4. Kalle Rovanperä (Toyota) 16
5. Dani Sordo (Hyundai) 11


Arktika ralli näol on tegemist tavapärase talveralli ehk Rootsi ralli asendajaga. Kuigi ilmakraadid on Põhja-Soome tõusnud juba päris kõrgele, siis pikka aega on külmetanud ning seega on lumeolud ja teede olukorrad väga korralikud.

Kokku vaid 10 kiiruskatset, kuid nende kogupikkus on 250km ehk annab täitsa päris ralli mõõdu välja küll. Antud ralli puhul jääb ära rehvivalikutega kavaldamine, sest mõistagi krutitakse kõikidele masinatele alla piikrehvid.

Talvel võib alati lumesadu kaarte segada, kuid üldiselt on lumiste oludega kõige parem startida umbes keskelt. Lisaks võib oodata, et enamus mehed pistavad ka lumelabida autosse, sest parem karta kui kahetseda. Pealtvaatajate puudumisel on kraaviässade jaoks labidas eriti suure tähtsusega.

Lisaks kõigele keerulisele läheb Põhja-Soomes päike üsna vara looja ning seega tuleb ka pimedas kihutada ja lisatulesid kasutada.

Absoluutset tõde ei tea veel keegi, kuid eksperdid on arvamusel, et talveoludes on Toyotal teiste ees suur eelis ning ülejäänud sõitjad peavad kõvasti pingutama, et Ogieri, Evansi ja Rovanperäga sama kiirust näidata.

Esimene panus – Elfyn Evans TOP3 koht. Evans on kuidagi ebaõiglaselt jäänud enne igat etappi favoriitide ringist välja. Eelmisel aastal võitis Evans Rootsi talveralli(jah, see polnud päris võrdsetes tingimustes talveralli) ning oli kinni MM-tiitlis. Toyotas veedetud aja jooksul on mees tõestanud, et ta on suure kolmikuga enam-vähem samal tasemel. Usume, et ta tõestab ka antud rallil seda fakti.

Teine panus – Sebastien Ogier võidab Kalle Rovanperät. WRC sarjas on noore soomlase parim lõpptulemus kolmas koht eelmise hooaja Rootsi rallilt. Lumised ja kiired olud võiksid Kallele sobida ja seega oodatakse mehelt antud rallil väga palju. Paljud on välja hõiganud, et Rovanperäl on lausa ka hea võimalus võita karjääri esimene WRC etapp.

Arvame, et sellised ootused asetavad noorele mehele peale liiga suured pinged ja ta võib seega lati alt läbi minna. Ülemotiveeritus ja tahtmine teeb tihti hoopis karuteene.

Kolmas panus – Ott Tänak võidab Arktika ralli. Eestlane katkestas hooaja esimese ralli ning seega jääb ta üldtabelis parimatest maha juba 20-30 punktiga. Seega on Tänakul juba teisel etapil olukord, kus tuleb vajutama hakata. Stardikoht on korralik ja sealt annab vajutada küll.

Lisaks sellele sobivad eestlasele lumised ja kiired olud. Kui masin vastu peab, siis on tegemist kindlasti ühe favoriidiga ralli võidule.

Meie valikud:

  • Elfyn Evans TOP3 koht (2.40 @ Coolbet)
  • Ogier võidab Rovanperät (2.35 @ Coolbet)
  • Ott Tänak võidab (3.35 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 50€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 120€.

Alustamiseks, vajuta siia või allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT   

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama. 

Kommenteeri
Reklaam

Panusta Spordile Riskivabalt

coolbet logo

Coolbet annab uutele klientidele 20€ suuruse riskivaba panuse.

Kasutada võid ükskõik millise spordi peale. Alusta, vajutades allolevale nupule.LUNASTA PAKKUMINE

Rohkem rubriigist Ennustusvihjed

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds