Jälgi meid

Ennustusvihjed

Ülevaade ja juhend – kuidas ning miks panustada populaarsele arvutimängule League Of Legends?

E-Spordi võistluste puhul saab tuua palju paralleele tavalise spordiga. Kasutades erinevaid taktikaid ning meeskonnatööd proovitakse alistada vastasmeeskond. Mõistagi eristab kübersporti tavaspordist asjaolu, et võistlus viiakse läbi virtuaalmaailmas.

Maailma üheks populaarseimaks arvutimänguks, milles spordile sarnaselt võisteldakse ning suurte auhinnarahadega turniire korraldatakse, on League Of Legends. Lühendatult kutsutakse seda ülipõnevat e-spordiformaati kui LoL.

Mängust täpsemalt

Tegemist on strateegilise meeskonnamänguga, kus võistkondade eesmärgiks on hävitada vastase baas, mida nimetatakse mängus “Nexuseks”.  Nexust kaisevad nii vastase mängijad, kui ka kaitsvad struktuurid. Iga mängija saab juhtida ja arendada vaid ühte tegelast. Erinevaid “kangelasi”, kellel kõikidel on erinevad oskused on mängus, aga ülimalt palju. Seega on vastase alistamiseks väga tähtis rollide jaotus ning ühtse löögirusikana tegutsemine.

Tunned end e-spordi maailmas (ükskõik millises mängus) kui kala vees ning sooviksid meile ükskõik millises formaadis sisu luua ning sellega lisa teenida? Siis kirjuta meile: info@spordimees.ee ja mõtleme midagi välja.

Standartselt koosneb üks meeskond viiest mängijast. Enne igat matši on mängijal võimalik valida just enda stiilile omane tegelane, kellel on kindel unikaalne suunitlus. Täites erinevaid ülesandeid on võimalik oma tegelast täiustada ning seeläbi tugevadada kogu meeskonda. Üldjuhul on ühe matši pikkuseks 20-50 minutit.

Turniiridest

Suurimateks rahvusvahelisteks turniirideks on maailmameistrivõistlused ja “Mid-Season Invitational” nime kandev turniir. Samuti tegutseb üle maailma 12 profiliigat, kus meeskonnad mõõtu võtavad. Ala populaarsusest annab aimu näiteks 2018. aasta maailmameistrivõistluste finaal, mida jälgis 11 miljonit inimest.

Turniiride reeglid varieeruvad. Üldjuhul turniiride alguses piisab matšide võitmiseks vaid ühe mängu võidust, kuid turniiri edenedes tähtsamate kohtumistes on matši võiduks vaja teenida juba kaks või kolm mängu võitu ehk mängitakse põhimõttel parem kolmest või parem viiest mängust.

Auhinnarahad on tavainimese jaoks utoopilised. Näiteks 2018. aasta maailmameistrivõistlustel ületas auhinnafond kuue miljoni dollari piiri.

Parimad eestlased

Kuigi ükski eestlane pole LoL-is veel, erinevalt eelmises artiklis kirjeldatud CS:GO-st, päris tipptasemele jõudnud, on siiski paar meest, kelle võiks ära mainida.

Kaks kõige enim teeninud mängijat on “Voidle” ehk Erih Sommermann ning “puszu” ehk Johannes Uibos. Mõlemad mängijad on oma karjääri jooksul teeninud ligikaudu 40 000 dollarit auhinnaraha. Hetkel siiski mehed (vähemalt esportsearnings.com) andmetel seda mängu enam nii kõrgel tasemel ei harrasta ning nende viimased teenistused jäävad vastavalt 2015. ning 2013. aastasse.

Hetkel tuleks kindlasti ära mainida sellised mehed nagu Martin “HeaQ” Kordmaa, kes teenis eelmisel aastal ligikaudu 6000 Dollarit auhinnaraha, ning Risto “SirNukesAlot” Luuri, kes samal aastanumbril pistis tasku ligikaudselt 7000 Dollarit. Viimane teenib hetkel “profileiba” lausa FC Schalke e-spordi meeskonna ridades.

Risto "SirNukesAlot" Luuri

Risto “SirNukesAlot” Luuri

Panustamivõimalused League of Legends võistlustele

Nagu ikka erinevatele spordialadele kohane, on ka LOL-i peale võimalik, ala enese jaoks veelgi põnevamaks muutmiseks, spordiennustusi teha. Järgnevalt vaatame üle populaarseimad panustamisvõimalused, mida seal võimalik teha on.

1. Lõpptulemuse ennustamine. Kõige populaarsem ja lihtsamini mõistetav panustamise valik. Võimalik ennustada, kas kohtumisest väljub lõpuks võitjana meeskond 1 või meeskond 2.

2.Händikäp panused. Nagu tavaspordiski, siis saab kasutada händikäppe. Händikäp tähendab, et ühele meeskonnale on antud teatav edu ja küsitakse, kes sellisel juhul matši võidab.

3Kindla mängu(map-i) võitja ennustamine. Formaatides, milles mängitakse rohkem kui üks mäng(map). LOL-i maailmas on ühe mängu väärtus nagu tennises üks sett või võrkpallis üks geim. Antud näites on matši võitmiseks vaja teenida kahe mängu(mapi) võit.

4. Over/Under ehk üle/alla panused. Võimalik ennustada, mitu map-i ehk “setti” kokku mängitakse. Selline valik on vaid turniiridel, milles võitja selgub “parim kolmest” või “parim viiest” formaadis. Antud näide on toodud turniirilt, kus mängitakse “parim kolmest” formaadis. Alla panus on võitev, kui emb-kumb meeskond võidab 2:0. Üle panus on võitev, kui emb-kumb meeskond võidab 2:1.

Lisaks leidub ka spetsiifilisemaid valikuid nagu ülevalpool toodud pildil. Näiteks, kumb meeskond suudab tappa neli või viis vastast ning kumb meeskond suudab tappa draakoni või paruni. Nendele liinidele panustamiseks peab mänguga olema peensusteni kursis ning tundma võistkondade käekirja.

Kuidas vaadata?

Õnneks pole kurikuulus spordimaailma laastanud koroonaviirus suutnud e-spordile oma jälge jätta (kuigi ka seal mängitakse tavaliselt tähtsaimad turniirid suure rahvahulga ees) ning valikut, mida vaadata on korralikult. Just käesoleval hetkel on käimas Legends Pro League, kust võtavad mõõtu maailma parimad tiimid.

Mängud toimuvad tavaliselt pea iga päev alates Eesti aja järgi juba kella 8:00 hommikust kuni viimaste ca 14:00 algavate kohtumisteni välja. Tänased kohtumised algavad Eesti aja järgi kell 08:00, 11:00 ning 13:00. Rohkem infot turniiri kohta leiab siit. Kohtumisi saab “lives” jälgida liiga ametlikult kanalilt siit.

Pärastlõunat hakkavad koheselt ka ESL Pro League CS:GO matšid nii, et päevad on põnevaid e-spordi lahinguid lausa täidetud.

Ilmselgelt aitab LOL-i jälgimise veelgi põnevamaks teha üks korralik spordiennustus. Selleks kasuta spordimees.ee eksklusiivselt 20€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi.

Alustamiseks, vajuta siia või allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT   

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama. 

Tunned end e-spordi maailmas (ükskõik millises mängus) kui kala vees ning sooviksid meile ükskõik millises formaadis sisu luua ning sellega lisa teenida? Siis kirjuta meile: info@spordimees.ee ja mõtleme midagi välja.

Kommenteeri
Reklaam

Panusta Spordile Riskivabalt

coolbet logo

Coolbet annab uutele klientidele 20€ suuruse riskivaba panuse.

Kasutada võid ükskõik millise spordi peale. Alusta, vajutades allolevale nupule.LUNASTA PAKKUMINE

Rohkem rubriigist Ennustusvihjed

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds