Saksamaa vs Hispaania ennustusvihjed

Korvpalli EM-il on kätte jõudnud kõige otsustavamad mängud ja teises poolfinaalis lähevad vastamisi Saksamaa ja Hispaania. Kas võõrustajad Saksamaalt sõuavad kodupubliku toel finaali või suudavad hoopis hispaanlased võiduseeriat jätkata?

Saksamaa vs Hispaania

Reede, 16. september 2022
Algab: 21.30
Ülekanne: TV3 Sport

Saksamaa võidab (1,53 @ Coolbet)

Saksamaa punktide arv üle 83.5 (1,96 @ Coolbet)

• Saksamaa on turniiri parimana visanud keskmiselt 93.6 punkti mängus.
  • Sakslaste parim punktitooja on olnud Dennis Schröder keskmiselt 20.2 punktiga mängus.
  • Hispaanlaste parim punktitooja on olnud Willy Hernangomez keskmiselt 17.9 punktiga mängus.

Turniiri eel ei peetud Saksamaad suurfavoriidiks EM-tiitlile, sest neil puudus oma NBA superstaar nagu Serbial, Kreekal ja Sloveenial, kuid turniiri käigus on nad tõestanud ennast väga ühtlase ja tugeva koondisena. Olles alistanud teel poolfinaali Kreeka ja arvestades, et neil on kodupubliku toetus, siis võib nüüd pidada sakslasi juba soosikuks EM-tiitlile.

Surmaalagrupiks peetud B-alagrupist pääses Saksamaa edasi teisena Sloveenia järel. Mõlemad kogusid neli võitu ja ühe kaotuse, kuid omavahelise mängu võitis Sloveenia, mis jättis sakslased teiseks. Kaheksandikfinaalis kohtuti Montenegroga ja poolajaks juhiti 24 punktiga. Teisel poolajal alustas Balkani koondis marulist tagasitulekut, kuid mänguaeg sai enne läbi, kui sakslastele järele jõuti.

Veerandfinaalis Kreeka vastu näitas Saksamaa tervele Euroopale oma tugevust, kui Giannis Antetokounmpo poolt juhitav Kreeka koondis alistati skooriga 107-96. Otsustavaks sai kolmas veerandaeg, mis võideti 16 punktiga. Giannis viskas küll 31 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 8 resultatiivset söötu, kuid sakslaste liider Dennis Schröder ei jäänud oma 26 punkti ja 8 resultatiivse sööduga sugugi kreeklasele alla.

Hispaania koondises on esile kerkinud uus põlvkond ja vanem generatsioon, mis viis hispaanlased nii Euroopa kui ka maailmameistriteks, on suuresti kõrvale astunud. Alles on veel Rudy Fernandez ja osalema pidi ka Sergio Llull, kes vigastuse tõttu ei saanud siiski EM-il osaleda. Vaatamata kuldse põlvkonna lahkumisele on hispaanlased jätkuvalt kõige kõrgemas mängus sees.

Tänavusel EM-il sattus Hispaania loosi tahtel A-alagruppi, mille mängud toimusid Gruusias. Tegemist oli ilmselt turniiri kõige nõrgema alagrupiga ja kuigi üks kaotus saadi, siis suurt probleemi hispaanlastel alagrupikohtumistes ei tekkinud.

Kaheksandikfinaalis alistati väga tasavägises kohtumises Leedu. Normaalaeg jäi viiki, kuid lisaajal panid hispaanlased skooriga 102-94 oma paremuse maksma. Lihtne ei olnud ka veerandfinaal Soome vastu, sest poolaeg kaotati üheksa punktiga, kuid tänu tugevale kolmandale veerandajale suudeti siiski mäng enda kasuks pöörata.

Esimene panus – Saksamaa võidab. Sakslased on Dennis Schröderi juhtimisel näidnud väga head mängu ja koondises on nii kvaliteeti kui ka sügavust. Jagub nii NBA kui ka Euroliiga kvaliteeti, jõudu on taga- kui ka eesliinis ning kõigele lisaks mängitakse kodupubliku ees. Uue põlvkonnaga Hispaania koondis pole veel sel tasemel, et suudaks hetkel sakslasi võita.

Teine panus – Saksamaa punktide arv üle 83.5. Sakslased on turniiri kõige resultatiivsem võistkond oma keskmiselt 93.6 punktiga mängus. Täpsed ollakse kaugelt kui ka korvi alt. Play-offides tõmmatakse üldiselt tempo alla ja skoorid vähenevad, kuid hispaanlased pole samuti mingi kaitsele orienteeritud võistkond, mis skoori iga hinna eest madalana tahaks hoida. Seega võib ikkagi oodata lahtisemat mängu.

• Saksamaa võidab (1,53 @ Coolbet)
  • Saksamaa punktide arv üle 83.5 (1,96 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades eksklusiivselt 50€ väärtuses spordimees.ee riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 77€!

Alustamiseks vajuta siia või allolevale nupule.