Portugal vs Hispaania ennustusvihjed

Naabrid Hispaania ja Portugal võitlevad viimases voorus alagrupi esikoha eest. Kas Portugal suudab koduväljakul eduseisust kinni hoida või suudab Hispaania võõrsil võiduga ise esimeseks tõusta?

Portugal vs Hispaania

Teisipäev, 27. september 2022
Algab: 21.45
Ülekanne: Viaplay

Viik (3,30 @ Coolbet)

Cristiano Ronaldo lööb värava (2,25 @ Coolbet)

• Hispaania on värava löönud viimases 19 kohtumises.
  • Viimases kolmes kohtumises on Hispaania pallivaldamise protsent olnud keskmiselt 72.
  • Viimati kohtuti 2. juunil ja lepiti 1-1 viigiga.

Rahvuste liiga A-divisjoni teises alagrupis on jäänud sarnaselt teiste alagruppidega mängida üks voor ning esikoha eest on võitlema jäänud Lõuna-Euroopa naaberriigid Hispaania ja Portugal ning viimases voorus kohtutaksegi omavahel. Enne eelviimast vooru olid juhtohjad Hispaania käes, kelle edu Portugali ees oli üks punkt, kuid viienda vooruga pöörati järjestus ümber.

Hispaania võõrustas koduväljakul Šveitsi koondist ning hispaanlastele omaselt vallati palli suurema osa mängust, kuid taaskord jäi puudu teravusest. Pallivaldamine oli 75% ja sööte tehti šveitslastest üle 500 rohkem, kuid ei saa öelda, et lõuna-eurooplased oleksid väga palju ohtlikumad olnud.

Manchester City’ga liitunud Akanji viis Šveitsi avapoolajal juhtima. Teises poolaja alguses viigistas Jordi Alba seisu, kuid kõigest kolm minutit hiljem lõi Breel Embolo värava, mis andis võidu Šveitsile. Vaatamata näilisele Hispaania domineerimisele tegid võistkonnad lööke võrdselt ning raamidesse läks šveitslastel isegi üks löök rohkem.

Naabrite kaotus andis Portugalile võimaluse võidu korral tõusta ise alagrupis esikohta hoidma ning see võimalus kasutati ka ära. Võõrsil alistati Tšehhi ilma suurema vaevata 4-0. Poolajaks oli seis veel 1-0, kuid teisel poolajal lõi Portugal veel kolm vastuseta väravat. Kaks väravat sai kirja Manchester Unitedi paremkaitsja Diogo Dalot, ühe tema klubikaaslane Bruno Fernandes ning lõppskoori vormistas Diogo Jota.

Viimasele kohtumisele saab Portugal vastu minna teadmisega, et neil on Hispaania ees nüüd kahepunktiline edu ning esikoha kindlustamiseks piisab ka viigist. Hispaanlaste jaoks on ülesanne seevastu lihtne, sest vaja on ainult võitu.

Esimene panus – Viik. Hispaania asub taas domineerima, kuid Portugali distsipliin ja kaitsemängijate kvaliteet on väga kõrgel tasemel. Võõrustajate kaitset ei saa lihtne olema lahti muukida ning ettevaatlik peab olema ka vastaste kontrarünnakute osas.

Teine panus – Cristiano Ronaldo lööb värava. Hooaega nadilt alustanud Ronaldol on palju tõestada ning koondise eest pole ta kunagi alt vedanud. MM-i silmas pidades on ka Portugali koondisel vaja, et Ronaldo hoo sisse saaks ja seetõttu võib olla mängitakse tema peale ka tavapärasest veidi rohkem.

• Viik võidab (3,30 @ Coolbet)
  • Cristiano Ronaldo lööb värava (2,25 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades eksklusiivselt 50€ väärtuses spordimees.ee riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 168€!

Alustamiseks vajuta siia või allolevale nupule.