Pärnu Sadam vs Tartu Ülikool Maks & Moorits ennustusvihjed

Reedel algab Eesti Korvpalli meistriliiiga finaalseeria Pärnu Sadama ja Tartu Ülikool Maks & Mooritsa vahel. Kas Pärnu heastab eelmise aasta finaalseerias tehtud vead ja võidab tiitli või hoopis Tartu Ülikool lisab talvisele karikavõidule ka meistritiitli?

Pärnu Sadam vs TÜ Maks & Moorits

Reede, 20. mai 2022
Algab: 19.00
Ülekanne: Delfi TV, Inspira

TÜ Maks & Moorits võidab (3,68 @ Coolbet)

Punktide arv alla 151,5 (2,00 @ Coolbet)

• Pärnu Sadam lõpetas põhihooaja neljandana ja Tartu Ülikool Maks & Moorits kuuendana.
  • Tartu tagamängija Braxton Huggins on play-offides visanud keskmiselt 23 punkti mängus.
  • Pärnu Sadam on play-offides saanud keskmiselt 11 ründelauapalli mängus.

Eesti korvpall saab üle pikkade aastate meistriks mõne muu meeskonna peale BC Kalev/Cramo. Eesti esindusklubi oli ka see hooaeg suurfavoriit, kuid valitsevate meistrite terve hooaeg on läinud üle kivide ja kändude. Poolfinaalseerias anti käest lausa 2:0 edu ja Pärnu võitis kolm mängu järjest, et finaali pääseda.

Pärnu Sadam kanti pärast poolfinaalseeria kahte esimest mängu juba paljude poolt maha, aga mängijaid näitasid tõelist mängumehe sisu. Optimismiks tõesti palju põhjust ei olnud, sest tallinnlased nägid teravad välja ja võitsid mängud skooridega 76:52 ja 84:99.

Seeria võtmehetkeks sai kolmanda mängu kolmas poolaeg, mille Pärnu Sadam võitis 30:12 ehk lausa 18 punktiga. See andis viimaseks veerandiks turvalise edu ja BC Kalev/Cramot lähedale enam ei lastudki. Selle võiduga suurenes tohutult ka pärnakate enesekindlus, sest Kalev/Cramo oli taaskord täiesti võidetav.

Neljas ja viies mäng kulgesid taas kolmanda mängu stsenaariumi järgi ehk avapoolajal oli mäng tasavägine, kuid kolmandal veerandajal tegi Pärnu vahe sisse ja neljandal veerandajal Kalev/Cramo enam liiga ohtlikuks ei muutunudki. Viimases mängus oli vahe küll pidevalt ligikaudu 10 punkti juures, kuid sellest olulisemalt väiksemaks ei suudetud seda kalevlaste poolt saada.

Tartu Ülikool Maks & Moorits tuli oma poolfinaalseeriast läbi näiliselt üsna lihtsa 3:0 võiduga. Tuleb tõdeda, et tartlased kontrollisidki kõiki mänge ja TalTech/OPTIBET-il jäigi jõust lihtsalt puudu. Hooaja teiseks pooleks on Tartu võistkond hästi komplekteeritud ja seda näitas ka poolfinaalseeria.

Tartlastel on jõudu korvi all, tagaliinis erinevate oskustega mehi ja lisaks pink on pikk. TalTechi tagamängijaid jäid tartlaste surve all hätta ega suutnud oma kiiret kaugvisetele põhinevat mängujoonist edukalt üles võtta. Samuti kasutas Tartu edukalt ära oma jõueelist korvi all, kus TalTechi pikkadel oli suuri raskusi.

Väga osava taktikuna on ennast tõestanud ka peatreener Nikolajs Mazurs, kes võttis võistkonna üle novembri alguses, kui Tartu oli tabelis viimaste seas koos Rakvere Tarva ja Tallinna Kaleviga. Talvine karikavõit BC Kalev/Cramo üle ja pääs Meistriliiga finaali näitab, et tehtud on head tööd.

Esimene panus – Tartu Ülikool Maks & Moorits võidab. Finaalseeria tõotab tulla väga tasavägine ja raske ennustada, kummale poole see kaldub. Kuigi Pärnu saab mängida esimese mängu kodusaalis ja emotsioonid on neil pärast Kalev/Cramo alistamist laes, siis pärast väsitavat ja pikka seeriat on puhkuseks neil ainult 2 päeva võrreldes tartlaste 7 päevaga. Esimeses mängus võib see otsustavaks saada.

Teine panus – Punktide arv alla 151,5. Esimeses mängus vastased kompavad teineteist ja pinge on laes. Suurt tulevärki oodata ei ole.

• Tartu Ülikool Maks & Moorits võidab (3,68 @ Coolbet)
  • Punktide arv alla 151,5 (2,00 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades eksklusiivselt 50€ väärtuses spordimees.ee riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 184€!

Alustamiseks vajuta siia või allolevale nupule.