Donetski Šahtar vs. Wolfsburg ennustusvihjed

Lõpuks on kätte jõudnud põnevad eurosarja kohtumised. Esmalt pannakse pall mängu Euroopa Liigas. Kolmapäevastest kohtumistest võiks põnevaimaks osutuda kaheksandikfinaali korduskohtumine Donetski Šahtari ja Wolfsburgi vahel. Esimese kohtumise võitis Ukraina klubi 2:1. Kas Wolfsburg tuleb raskest seisust välja?

Šahtar vs. Wolfsburg

Kolmapäev 5. August 2020
Algab: 19:55
Ülekanne: TV3 Sport 2

Viimasena skoorib Šahtar (1.88 @ Coolbet)

Šahtar ja kokku üle 2.5 värava (4.20 @ Coolbet)

• Šahtar pole kõikide liigade peale kaotanud juba 12 kohtumist järjest.
  • Wolfsburg on play-offi staadiumis löönud kolme kohtumisega kokku 6 väravat, Šahtari sama näitaja on 7.
  • Šahtar on tänavu Euroopa Liigas pidanud neli kohtumist ning kolmes neist mindi poolajapausile viigiseisult.

Kuna kaheksandikfinaali esimesest kohtumisest, mis peeti Saksamaal, on möödunud juba ligemale neli kuud, siis meenutame seda kohtumist. Šahtar asus kiiresti Wolfsburgi kaitsja veast 1:0 juhtima, kuid mängupildi järgi oli tegemist väga võrdse vastasseisuga. Juba esimesel poolajal oli mõlemal meeskonnal rohkelt väravavõimalusi ning kahel korral suudeti ka penaltitel eksida.

Teisel poolajal domineeris kohtumist pigem kodumeeskond Wolfsburg ja suudeti ka mänguseis 1:1 viigistada, kuid tänu õnnelikule karistuslöögile ja latist tagasipõrkunud pallile skooris viimasena hoopis Šahtar ja mäng lõppeski külaliste 2:1 võiduga.

Kui palju on meeskondadel mängupraktikat? Šahtari hooaeg koduliigas lõppes 19. juuli. Peale seda on mängitud üks sõpruskohtumine Ukrainas, kus võideti kohalikku esiliigaklubi 2:0. Wolfsburgi seis on natukene kesisem. Nende hooaeg Bundesligas lõppes juba juuni lõpus. Enne tähtsat Euroopa Liiga kohtumist peeti sõprusmäng RB Leipzigiga, milles lepiti 1:1 viiki.

Kohtumine toimub Ukraina pealinnas Kiievi Dinamo kodustaadionil ning matši alguseks on oodata vähemalt 30-kraadist leitsakut.

Esimene panus – viimasena skooriv meeskond Donetski Šahtar. Selle panuse valimiseks on kaks põhjust. Esiteks on tõenäoliselt mänguseis kohtumise lõpus selline, kus Wolfsburgil enam midagi kaotada ei ole ning nad on sunnitud teatavaid riske võtma. See tähendab jalgpallis väga tihti, et riskeeriv meeskond karistatakse kontratega ära.

Teine põhjus on palav kliima. Selline leitsak paneb kõik mängumehed tõsiselt proovile ning kohtumise viimasel kolmandikul hakkab sportlaste füüsis mängima suurt rolli. Eeldame, et natukene paremas vormis võiksid olla Ukraina klubi mängijad, kelle hooaja lõpust on möödas vaid loetud nädalad.

Teine panus – Donetski Šahtari võit ja üle 2.5 värava. Ukraina klubi on koduväljakul(Kiievi staadionit võib hetkel nende koduväljakuks pidada) väga kindel meeskond. Sel hooajal on nad kodus kaotanud vaid Manchester Cityle ja Atalantale. Ning jällegi tuleb korrata üle – sellel meeskonnal on hetkel rohkem mängupraktikat.

Suutis Šahtar võõrsil Wolfsburgi alistada ning suudavad ka kodus, kui oma taseme välja mängivad ning olukordade realiseerimisega hätta ei jää. Lõppskoori ennustus Šahtar 2-1 Wolfsburg

• Viimasena skoorib Donetski Šahtar (1.88 @ Coolbet)
  • Donetski Šahtari võit ja kokku üle 2.5 värava (4.2 @ Coolbet)
  • Lõppskoor 2:1 (9.00 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 20€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie teisele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 84€.