Brighton & Hove Albion vs Liverpool ennustusvihjed

van djik

Premier League´s võõrustab alles teist hooaega kõrgeimas seltskonnas mängiv Brighton hetke suurimat tiitlipretendenti Liverpooli. Kodumeeskond võitleb kohtade nimel tabeli keskel, Liverpool juhib liigat neljapunktilise eduga valitseva meistri Manchester City ees.

Brighton on viimases kolmes voorus näidanud väga head minekut. Evertoni vastu teeniti võidupunktid ning West Hami ja Arsenaliga mängudes nopiti viigipunktid. Lisaks lülitati 3:1 võiduga karikasarjas välja Bournemouth.

Liverpool seevastu teenis viimases voorus hooaja esimese koduliiga kaotuse ning seejärel tuli ka karikasarjas 1:2 alla vanduda Wolves´le.

Statistikanurk

• Brighton on oma 26-st punktist teeninud koduväljakul lausa 18 ehk tegemist on paremuselt kuuenda koduväljaku meeskonnaga.
  • Liverpool on skoorinud kõikides oma Premier League mängudes sel hooajal.
  • Brightoni parim väravakütt Glen Murray on oma 8st väravast löönud lausa 7 koduväljakul.

Kohtumise märksõnadeks on pinge ja keskkaitse. Brightoni tasemega meeskonnale Liverpool punktide kaotamist lubada ei saa ning seda teavad ka kõik mängijad. Kaotuse või viigi puhul võib edu sulada minimaalseks ning see annab juba emotsionaalse lisakäigu Manchester Cityle.

Lisaks karikasarjast välja langemisele kaotas Liverpool esmaspäevases kohtumises ka keskkaitsja Dejan Lovreni. See tähendab, et selle koha peab täitma suurima tõenäosusega keskvälja mees Fabinho, keda Jürgen Klopp hädajuhtudel keskkaitses kasutab. Seega on liidemeeskonna kaitse vägagi haavatav.

Vähemalt ründeliini peale võib Liverpool kindel olla. Salah, Firmino ja Mane säravad kordamööda ning Shaqiri on peale algkoosseisu edutamist näidanud suurepäraseid esitusi ja tõusnud nii mõnelgil korral meeskonna kangelaseks.

Haavatav kaitse ja ülimalt resultatiivne rünnak, see tähendab ainult üht – palju väravaid ja mõlemale poole. Meie lemmik panuseks olekski pakkumine, et juba esimesel poolajal näeme väravaid mõlema meeskonna esituses. Brightonil on koosseisus mees, kes koduväljakul kohe üldse ei taha nulli peale jääda ning selleks on Glen Murray.

Tihti oleme tunnistajaks juhtudele, kui pinge all mängiv favoriit ei suuda esimesel poolajal kuidagi eeldatava autsaideri vastu hakkama saada, kuid teisel poolajal suudetakse lõpuks oma paremus siiski maksma panna. Ennustame, et täpselt sellist mängupilti näeme ka seekord.

• Esimesel poolajal skoorivad mõlemad meeskonnad  (5.0 @ Coolbet)
  • Esimene poolaeg  jääb viiki, Liverpool võidab kohtumise (4.2 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 20€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Võidu korral pistad, aga mõlema meeskonna esimesel poolajal skoorimise peale panustades tasku tervelt 100€.