Amsterdami Ajax vs. Tottenham Hotspur ennustusvihjed

ajaxx

Meistrite Liiga teise poolfinaali kohtumine toob põneva vastasseisu Ajaxi ja Tottenhami vahel. Mäletatavasti võitis esimese omavahelise kohtumise 1:0 Ajax. Mõlemad meeskonnad pidasid nädalavahetusel ühe kohtumise. Tottenham kaotas tulises mängus 0:1 Bournemouthile ning Ajax alistas Hollandi karikafinaalis 4:0 Willemi klubi.

Ajax vs. Tottenham
Kolmapäev, 8. mai 2019
Mäng algab: 22:00
Ülekanne: TV6 & TVPlay Sports

Viik välistatud, Tottenhami võit (2.4 @ Coolbet)
Rohkem väravaid teisel poolajal (2.1 @ Coolbet)

• Esimeses omavahelises kohtumises suutsid meeskonnad kokku teha raamidesse vaid kolm pealelööki.
  • Ajax on sel hooajal Meistrite Liigas kõikides mängudes löönud vähemalt ühe värava.
  • Meistrite Liiga ajaloos on vaid korra juhtunud stsenaarium, kus peale esimest kaotatud kodumängu poolfinaalis suudab see meeskond lõpuks edasi pääseda. Selleks meeskonnaks oli Ajax hooajal 1995/1996.

Antud kohtumises saab Tottenham kasutada Son Heung-mini, kes esimese kohtumise oli sunnitud kollaste kaartide tõttu vahele jätma. See annab Inglise klubile tugeva lisakäigu. Esimeses kohtumises tundsid Pochettino hoolealused Korea ründetuusast kõvasti puudust.

Käime läbi võimalikud stsenaariumid. Ajaxi võit või viik viiks edasi loomulikult Hollandi klubi. 1:0 Tottenhami võit tooks kaasa lisaaja ning ükstapuha, mis teistsuguse skooriga külaliste võit, tähendaks Tottenhami edasipääsu. Esimese omavahelise kohtumise teine poolaeg näitas, et siin paaris on veel kõik lahtine ning Ajaxi finaali nimetamisega tuleks veel kannatada.

Koefitsientide järgi on favoriidiks koduväljakul mängiv Ajax, mis on ka mõistetav, kuid Tottenhami koefitsient tundub siiski liiga kõrge. Kihlveokontorid peavad antud kohtumises Tottenhami võiduvõimalusi kõvasti kesisemaks, kui alagrupifaasis Barcelona vastu peetud võõrsil kohtumises(tõsi, Barcelona parim koosseis liitus alles pingilt). Näeme väärtust valikus Tottenhamile, kus viik on välistatud.

Kui Tottenham peaks suutma esimesena skoori avada, mis ei ole üldse ebatõenäoline, siis muutub mäng üsna kinniseks. Ajax ei saa riskida, et Inglise klubi saaks kätte teise võõrsil värava, mis paneks koduklubi juba väga raskesse seisu. Samas teab ka Tottenham, et võõral väljakul uisa-päisa ründamine pole just kõige targem tegu ning mängib endale omaselt distsiplineeritud stiiliga.

Ajax on löönud sel hooajal Meistrite Liiga kodumängudes üheksa väravat, kuid mitte ühtegi esimesel poolajal. Usume, et selline statistika jätkub ka seekord. Esimene poolaeg kulgeb pigem üsna ettevaatlikult või siis paremini sõnastades – Ajaxi kohta suhteliselt rahulikult. Tõenäoliselt ei taha nad liinide madalamale viimisega initsiatiivi Tottenhamile kinkida, kuid ikkagist võtavad ettevaatlikuma stiili ning mängivad endale ebaharilikult passiivselt. Tottenham samuti ei kiirusta mängu esimeses pooles riskide võtmisega ning loodab väravavõimalusi leida mängulistest olukordadest.

Teine poolaeg võiks aga kujuneda perioodiks, kui selle kohtumise saatus ära otsustatakse. Vastavalt mänguseisule tehakse taktikalised muudatused ning hakatakse rohkem riske võtma. Mäng muutub lahtisemaks ning liinide vahele tekib rohkem ruumi, mis loogilise jätkuna toob endaga kaasa ka väravaid. Nii arvame, et esimene poolaeg lüüakse maksimum üks värav ja teisel poolajal miinimum kaks väravat.

Ennustus: Ajax 1 – 2 Tottenham

• Viik välistatud, Tottenhami võit (2.4 @ Coolbet)
  • Rohkem väravaid teisel poolajal (2.1 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 20€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 48€. Pakkumist saab kasutada ka livebetis!