Jälgi meid

Tennis

Novak Djokovic sai 2010. aastal kaotuse, mis pani ta tennisest loobumisele mõtlema

Maailma esireket Novak Djokovic avaldas, et kümme aastat tagasi sai ta kaotuse, mis panid ta mõtlema isegi profikarjääri lõpetamise suunas. 32-aastane serblane oli sel hetkel maailma kolmas number Federeri ja Nadali järel ning oli võitnud vaid ühe suureslämmi tiitli.

See kõik juhtus peale French Openi veerandfinaali kaotust Jürgen Melzerile ja seda kahesetilisest eduseisust.

“See kaotus oli mulle emotsionaalselt üliraske. Ma nutsin, et langesin välja. See oli halb aeg. Tahtsin tennisega lõpetada ja nägin kõiges vaid negatiivset. Olin paar aastat varem Australian Openi võitnud ja maailma edetabelis hoidsin kolmandat kohta, kuid ma ei olnud ikka õnnelik. Teadsin, et olen võimeline enamaks, aga kaotasin alati tähtsaid kohtumisi Federerile ja Nadalile”

Tagantjärele meenutades oli kaotus Melzerile hoopis pöördepunktiks:”Peale seda kaotust muutusin vabaks. See vabastas mind mingist koormast ja hakkasin asja võtma pingevabamalt, kuid mängima hakkasin agressiivsemalt.

2011. aastal võitis Djokovic juba 3 suureslämmi tiitlit ja nüüdseks on tal neid 17. Vaid kolm vähem rekordit hoidvast Roger Federerist ja kaks vähem Rafael Nadalist. Enne koroonapausi oli Djokovic järjest võitnud 18 matši.

 

 

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Tennis

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds