Muu Sport

VIDEO | Maailma kiireim mees tegi võiduka tagasituleku

Eelmisel aastal Tokyo olümpiamängudel meeste 100 meetri jooksu võitnud ja pärast seda koheselt võistluspausile siirdunud Marcell Jacobs oli reedel rajal tagasi ning võitis Berliinis 60 meetri jooksu.

27-aastane itaallane, kes tuli olümpiavõitjaks ka 100 meetri teatejooksus, tegi oma esimese võistluse pärast 182 päeva pikkust pausi ning noppis ajaga 6,51 selge võidu. Talle järgnes Tokyo poolfinalist Arthur Cisse ajaga 6,60.

Jacobs võitis Cisse ees ka oma eeljooksu, saades ajaks 6,57.

Edukas aasta avastart viis Jacobsi maailma hooaja edetabelis 5. kohale. 6,45-ga juhib tabelit Bahama sprinter Terrence Jones.

Jacob alustas ka mullu oma hooaega samal võistlusel ja sai siis Cisse järel finaali ajaks 6,55.

“Mu sisehooaja eesmärgiks on Euroopa rekord (6,42),” ütles Jacobs pärast jooksu. “Tahan olla heas vormis märtsi lõpuks maailmameistrivõistluste ajaks. Soovin seal häid asju teha.”

Sisemaailmameistrivõistlused peetakse 18.-20. märtsil Belgradis.