Jälgi meid

Muu Sport

USA sprindilegend Justin Gatlin teeb järgmisel nädalal oma karjääri viimase võistluse

Meeste 100 meetri jooksu olümpiavõitja ning mitmekordne maailmameister Justin Gatlin tõmbab järgmisel nädalal oma sportlaskarjäärile joone alla.

Tänaseks 39-aastane Gatlin asub viimast korda stardipakkudele 14. septembril Šveitsis Bellinzona linnas, kus tema kõige kõvemateks konkurentideks Tokyo olümpia kaks medalimeest Andre De Grasse ja äsja Teemantliigas ajalugu teinud Fred Kerley.

Gatlin tuli olümpiavõitjaks juba 2004. aastal ning tal on kodus kokku viis olümpiamedalit. Maailmameistrivõistlustelt on ta võitnud neli kulda ja kuus hõbedat.

Brooklynist pärit välejalg jooksis 2015. aastal Dohas välja 100 meetri kõigi aegade viienda kiireima aja 9,74. Ajaga 19,57 on ta 200 meetri distantsil kõigi aegade edetabelis kuues.

Gatlini karjääri on alati varjutanud kaks keelatud ainete kasutamise eest tulnud võistluskeeldu. Neist teine oli aastatel 2006-2010. Pärast pikka pausi oli tema esimene start Eestis, kui ta jooksis Rakvere staadioni meeste 100 meetri jooksu rekordiks 10,24.

Tänavu on Gatlin oma parimaks ajaks jooksnud 9,98. Ta üritas jõuda ka Tokyosse, kuid tema unistuse tõusta meeste sprindi kõigi aegade vanimaks olümpiamedalistiks rikkus USA katsevõistluste finaalis saadud vigastus.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Muu Sport

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds