Muu Sport

Pekingi suveolümpial ülivalusalt kullast ilma jäänud ameeriklanna sihib nüüd medalit talimängudelt

Väga haruldane nähtus on see, kui mõni sportlane osaleb nii suve- kui taliolümpiamängudel, aga ameeriklanna Lolo Jones on üks neist ja tal on kavas tuleva aasta Pekingi mängudel teha ära see, mis eelnevalt jäänud tegemata – võtta medal.

Jones on kahekordne sisemaailmameister naiste tõkkesprindis ning ta oli ka Pekingi suveolümpial 2008. aastal 100 meetri tõkkejooksus suursoosik, kuid võit libises tal ülivalusalt käest. Finaalis neljandal rajal startinud Jones kerkis pärast kahvatut algust selgeks jooksu liidriks, aga ta jooksis eelviimasele tõkkele sisse ja kukkus hoobilt esikohalt seitsmendaks.

Neli aastat hiljem Londonis oli Jones esimene, kes medalist ilma jäi. Selleks ajaks oli ta osa südamest aga kinkinud juba bobikelgutamisele ning OM-il oli ta kohal ka 2014. aastal Šotsi talimängudel, kus sai naiste kahebobi sõidus 11. koha.

Kuna Jonesil jäi 2018. aasta olümpiale kvalifitseerumata, siis proovis ta uuesti õnne kergejõustikus ja sihtis kohta tänavusel Tokyo OM-il, kuid aeg on oma töö teinud ning 39-aastasel naisel see ei õnnestunud.

Nüüd tahab Jones bobisõitjana Pekingisse naasta ning ta kasutab eelnevaid pettumusi suure motivaatorina.

“Ma olen kolm korda olümpial olnud kaotaja,” märgib Jones oma elulooraamatus. “Medali võitmine on jätkuvalt ülimalt tähtis. Pekingisse naasmine ja medali võitmine oleks mu jaoks lunastuse saamine. Ent isegi koondisesse mitte jõudmise korral võin end lunastada teadmisega, et pingutasin oma keha ja vaimuga viimse piirini – et ma andsin endast kõik.”

“Loodan, et see on teistele inspiratsiooniks jätkata pingutustega ja mitte kunagi alla anda.”

Jones tuli sel aastal naiste kahebobis maailmameistriks. Kokku on talle bobisõitjana kogunenud kaks MM-kulda ning kolm maailmakarika etapivõitu.