Jälgi meid

WRC

WRC statistikanurk – kõigi aegade rekordid

Esimene WRC etapp peeti juba 1973. aastal. Neljakümne kuue aastaga on kogunenud hulganisti huvitavat statistikat, mida ka kõikide rallifännidega jagatakse.

Individuaalseid edetabeleid valitseb vanameister Sebastien Loeb, kelle leiab esimeselt positsioonilt nii maailmameistritiitlite, etapivõitude, kiiruskatsete võitude kui kapoodiumikohtade edetabelis.

Läbi aegade noorim etapivõitja on ei keegi muu kui Jari-Matti Latvala, kes võitis 22-aastaselt Rootsi ralli. Vanim võitja Björn Waldegard, kes võitis 46-aastaselt Safari ralli Keenias. Kõige noorem maailmameistritiitli võitja on arvutimängu ikoon Colin McRae, kes krooniti meistriks 27-aastaselt.

Konstruktorite karikaga on enim kordi saanud uhkeldada Lancia meeskond. Itaalia masinatootja on meeskondliku arvestuse võitnud kümnel korral. Tõenäoliselt nad kaua antud arvestust ei juhi, sest Citröenil on hetkel koos 8 konstruktorite karikat ning nemad juhivad ka võidetud etappide tabelit. Ott Tänaku tööandja Toyota asub antud tabelites neljandal kohal.

Läbi aegade kiireimad rallid on olnud Soomes. Lausa üheksa kõrgeima keskmise kiirusega rallit kümnest on toimunud just seal. Esikohal uhkeldab Kris Meeke, kes läbis 2016.aastal Neste Rally keskmise kiirusega 126km/h. Ainsana on peale Soome ralli mahtunud esikümnesse ka Keenia ralli, kui Richard Burns näitas 2000 aastal Safari rallil keskmist kiirust 122km/h.

Kõige napima etapivõiduga saab uhkeldada Sebastien Ogier, kes alistas 2011. aastal Jordaania rallil Jari-Matti Latvalat vaid 0.2 sekundiga! Aasta varem oli omakorda soomlane teeninud Ogieri ees Uus-Meremaa raliivõidu 2.4 sekundiga, mis annab tabelis seitsmenda koha väärilise tulemuse.

Enim etapivõite on teeninud muidugi Prantsusmaa sõitjad – kokku 193. Soomlasi alistatakse 14 etapivõiduga ning kolmandal kohal olevad rootslased jäävad juba maha enam kui 100 etapivõiduga. Esikümnest leiab ka eestlased – Ott Tänak(11) ja Markko Märtin(5) on kahe peale kokku teeninud 16 etapivõitu, mis asetab Eesti tabelis üheksandale kohale.

Järgmisel nädalavahetusel sõidetakse WRC sarjas pingeline Walesi etapp, mis võib MM-üldtabelis juba väga konkreetseid muudatusi teha.

 

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist WRC

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds