Jälgi meid

WRC

Ott Tänak võimutses Soome rallil, poodiumil ka kaks soomlast

Soome rallil suuremaid üllatusi ei juhtunud. Nagu arvata võis, siis parimat kiirust näitas Toyota. Ideaalse nädalavahetuse rikkusid Tomi Mäkineni meeskonna jaoks Kris Meeki katkestamine kõrgelt kohalt ja Esapekka Lappi, kes napsas Jari-Matti Latvala ees endale teise koha ja rikkus Toyota kaksikvõidu.

Punkikatsel samuti gaasipedaalile valu andnud Tänak noppis ka sealt maksimumpunktid Neuville ja Mikkelseni ees ehk kasvatas MM-sarja üldarvestuses edu lähima jälitaja Sebastien Ogieri ees 22-le punktile.

Ott Tänak näitas juba ralli esimesele päeval teepuhastaja rollis väga head kiirust ning lõpetas reedese võistluspäeva neljandal kohal. Seejuures olid vahed väga väikesed ehk kokkuvõttes üsna ideaalne avapäev.

Laupäeval juba soodsamas positsioonis startides, ei saanud keegi Tänaku kiirusele vastu. Eestlane näitas kindlat sõitu ning osalt ka tänu konkurentide eskimustele lõpetas laupäevase rallipäeva esikohal 16-sekundilise eduga Esapekka Lappi ees.

Pühapäeval, mil toimus vaid neli kiiruskatset koos punktikatsega, Tänak ei vääratanud ning tõi masina kindlalt esikohal finišisse. Seejuures võites ka punktikatse, mis tähendab Soome ralli punktisaagiks 25+5 punkti.

Soome ralli lõplik paremusjärjestus:

Järgmine etapp toimub 22-25. august Saksamaal, kus mullu samuti eestlane võidutses.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist WRC

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds