Jälgi meid

WRC

Oliver Solberg võttis kokku debüüdi WRC masinaga: enne rallit tundus selline tulemus ebareaalne

Hyundai WRC meeskond tegi julge otsuse ning andis 19-aastasele Oliver Solbergile võimaluse Arktika rallil teha oma WRC debüüt. Noormees ületas kõigi ootusi ning tegi ühe ralliajaloo vägevamaid debüüte, kui tõi oma masina üle finišijoone seitsmendana ning näitas paljudel kiiruskatsetel üsna võrdseid aegu parimatega.

Kuidas legendaarse rallimehe Petter Solbergi poeg Oliver ise oma debüüdi kokku võttis?

“Täiesti uskumatu. Kui oleksin enne rallit mõelnud sellisele tulemusele, siis oleks see tundunud ebareaalne.”

“Kui enne rallit panin endale üldse eesmärke, siis lootsin, et pool sekundit kaotust kilomeetri kohta parimatele sõitjatele oleks täiesti normaalne tulemus.”

“Esimesel katsel olin kõige rohkem närvis. Lihtsalt mina ja kaardilugeja ning WRC auto. See oli unistuse täitumine. Tahtsin teha perfektse stardi, aga olin liiga närvis ja müksasin ka natukene lumehange. Edasi läks juba tunne aina paremaks ning tundsin ennast mugavalt, kontrollisin olukorda.”

“Viimasel punktikatsel tegin lõpus vea ja kaotasin palju aega. Olin frustreeritud, sest olen perfektsionist nagu Sebastien Ogier. Rallis ei saa alati kõik õnnestuda, kuid ma lihtsalt olen selline – tahan sõita igat kiiruskatset ja isegi igat kurvi perfektselt.”

“Ma saan muutuda veel palju kiiremaks. WRC autodega harjumiseks läheb aega. Ma ei oska öelda, millal uue võimaluse saan, kuid seni sõidan WRC Hyundaiga arvutimängus.”

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist WRC

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds