Jälgi meid

WRC

Monte Carlo Ralli Eelvaade ning Favoriidid

wrc twitter
Foto: WRC Twitter

2019. aasta Monte Carlo ralli stardil on uus asukoht ning 33% kiiruskatsetest on uued, kuid midagi kardinaalselt muudetud ei ole ning põhimõtteliselt on tegemist siiski rallisõbrale tuttava etapiga. Järgnevas artiklis vaatame üle mida neljapäeval algavast rallist oodata on.

Monte Carl ralli

Monte Carlo ralli on unikaalne WRC etapp ning seda mitte ainult sellepärast, et see on hooaja avapauk, vaid tegemist on ainukese talvel toimuva asfaldiralliga, kus võistlevad võivad rinda pista niivõrd kardinaalselt erinevate tingimustega. Ralli võib toimuda nii kuival, märjal kui lumisel ja jäisel asfaldil. Just vahelduvad tingimused, mitte teed ise, on need, mis ralli kulgu kõige enam mõjutada võivad.

Lisaks sellele on Monte Carlo ralli ainukeseks WRC etapiks, mis algab koheselt neljapäev täieõiguslike kiiruskatsetega. Hooaja avaetapil pole spetsiaalselt pealtvaatajatele mõeldud kiiruskatseid nagu seda on järgnevatel sündmustel.

Kes võidab?

Sebastien Loeb

Kõige rohkem erutab ühte kogenud rallifänni muidugi ei miski muu kui Sebastien Loebi tagasitulek ning fakt, et ta teeb seda Hyundai ridades. Pärast pikka karjääri Citroëni ning Peugeot auto rooli keerates, teeb Loeb tagasituleku just Hyundai piloodina. Prantslane on seitsme kordne Monte Carlo võitja, kuid arvestades seda, et mees on oma uue autoga kõigest 1 täispika testipäeva läbinud, siis on raske teda seda rallit võitmas näha.

Thierry Neuville

Hyundai esisõitja Thierry Neuville on ohtlik igalpool ning on seda kindlasti ka Monte Carlos. Sebastian Loeb kinnitas, et belglane on meeskonna esisõitjaks ning lubas teha kõik ennast oleneva, et teda tiitlitvõidu poole aidata. Koos prantslase kogemusega on Thierry Neuville veelgi suuremaks tiitlipretetendiks kui ta seda eales olnud on.

Sebastian Ogier

Sebastian Ogier taasliitus käesoleval hooajal Citroëniga, kus ta oma karjääri ka alustas. Valitsev maailmameister on alati ükskõik millise ralli üheks peamiseks favoriidiks ning on seda ka Monte Carlo ralli eel. Kahjuks ei tule ka fakt, et ta selle eelmisel aastal Tänaku ees ära võitis.

Ott Tänak

Kuigi mitmed väismaised meediaväljaanded peavad Sebastian Ogieri käesoleva hooaja peamiseks tiitlipretendiks, siis kihlveokontorite arvates see nii pole. Nende arust on suurimaks favoriidiks hoopis Ott Tänak. Vaadates eestlase viimase aja stabiilsust Monte Carlo rallil, kannab ta tõenäoliselt favoriidikoormat ka neljapäeval algaval võistlusel.

Tänak lõpetas eelmisel aastal Monte Carlo ralli teisel kohal ning üleeelmisel kolmandal. Tema meeskonnakaaslane Jari-Matti Latvala oli 2018. aastal samal sündmusel kolmas. See tähendab seda, et Toyota autole ralli pakutavad muutlikud tingimused sobivad.

wrc üldvõitja koefidÜldiselt on kihlveokontorid üpriski kindlad, et kui jutt käib tiitlivõidust, siis pretendeerivad sellele samad kolm mees, kes eelmisel hooajal üksteise vahel kõva lahingut pidasid.

Nii Tänaku, Ogieri kui Neuville võiduvõimalusi teiste eest hinnatakse mäekõrguselt paremaks.

Üks on kindel. Tuleb kõva andmine ning uus hooaeg läheb käima juba käesoleva nädala neljapäeval!

 

 

 

 

 

Ennusta, kes võidab Monte Carlo ralli, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 20€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi.

Alustamiseks vajuta allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT   

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist WRC

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds