Korvpall

VIDEO | Nikola Jokic aitas supermänguga Denveril Golden State’i vastu võiduarve avada

Denver Nuggets suutis NBA play-offi avaringi seeria 4. mängus Golden State Warriorsist 126:121 jagu saada ja seda suuresti tänu Nikola Jokici pingutustele.

Jokic oli 37 punktiga mängu resultatiivseim ning lisas enda kontole veel kaheksa lauapalli ja kuus korvisöötu. Ta tegi oma karjääri kaheksanda play-off mängu vähemalt 35 punkti, viie lauapalli ja viie sööduga ning seda on ühe võrra rohkem, kui kõik ülejäänud Nuggetsi mängijad on ajaloo jooksul kamba peale kokku neid suutnud.

Mängu alguses oli tõeline Jokici šõu, kuna väljakult sündisid kõik Denveri korvid tema osalusel, kuni avaveerandist jäi mängida 32 sekundit. Isiklikult ajas ta esimese veerandiga kokku juba 18 punkti.

Denver kontrollis enamuse kohtumisest sündmustekäiku, kuid Warriors suutis neljanda veerandi lõpuminutitel juhtima minna. Ent loomulikult aitas Jokic seejärel oma meeskonna hädas välja.

Kui Stephen Curry oli 1.21 enne lõppu Warriorsi 121:119 juhtima viinud, siis viigistas just Jokic kohe järgmisel rünnakul seisu ja tema osalusel sündis ka mängu otsustav vise, kui valitsev liiga MVP leidis sööduga kolmese joone tagant Will Bartoni.

Jokici visketabavus oli lõpuks väljakult 21-st 14. Viiest kolmesest saatis ta läbi korvirõnga kolm ning ta realiseeris kõik kuus vabaviset.

Seeria liigub Warriorsi 3:1 eduseisul tagasi San Franciscosse, kus meie aja järgi kolmapäeva varahommikul peetakse 5. mäng.