Korvpall

VIDEO | Memphis Grizzlies sai NBA play-offis hakkama ühe kõigi aegade vägevaima comebackiga

Memphis Grizzlies näitas NBA play-offis kõva sisu, kui suutis võõrsil Minnesota Timberwolvsi vastu suurest kaotusseisust välja tulla ja 104:95 võiduga avaringi seeriat 2:1 juhtima minna.

Memphise mehed olid kõik nähtavasti vale jalaga voodist välja tulnud, kuna Minnesota tormas lausa 12:0 ette ja võitis juba esimese veerandi 39:21. Teise veerandi jooksul tegi Grizzlies 11 punkti tasa, ent kolmas veerand läks meeskonnal jälle aia taha ja nii leiti end 26-punktilisest kaotusseisust.

Comebackiga alustati kolmanda veerandi lõpus ja meeskonnal õnnestus kokku panna 21:0 spurt, mille toel jõuti lõpuks tagasi viigini 83:83. Sealt edasi kontrolliti juba kindlalt sündmuste käiku ja viimase veerandi võitis Memphis 37:12.

“Me kõik teame, et mäng ei ole kunagi lõppenud, enne kui kella peal on nullid,” ütles suurepärase tagasituleku kohta Memphise liider Ja Morant, kes lõpetas kohtumise 16-10-10 numbritega tulnud kolmikduubliga.

Varasemalt on NBA play-offi ajaloos olnud ainult kaks suuremat comebacki. 2012. aastal andis Grizzlies ise Los Angeles Clippersi vastu ära 27-punktilise edu ja 2019. aastal ei suutnud Clippers ühes kohtumises Golden State Warriorsi vastu võiduks mängida 31-punktilist eduseisu.