Korvpall

VIDEO | NBA finaalseeriat alustas võidukalt Boston Celtics

Neljapäeva öösel vastu reedet algas NBA finaalseeria Boston Celticsi ja Golden State Warriorsi vahel. Avamängu võitis võõrsil mänginud Boston Celtics skooriga 120:108.

Vaatamata Stephen Curry säravale algusele püsis Boston mängus ja poolajaks juhiti kahe punktiga. Kolmandal veerandajal tundus, et Warriors läheb eest ära, sest veerand võideti 38:24 ehk 14 punktiga, aga nii siiski ei läinud. Neljanda veerandaja võitis Boston lausa 40:16 ehk terve mängu 12 punktiga.

Võitjate poolel sai meeskonna liider Jayson Tatum küll kõige rohkem mänguaega (42 minutit), kuid punktide arv jäi seekord tagasihoidlikuks (12 punkti). 13 resultatiivset söötu ja 5 lauapalli näitab, et tema panus võitu oli siiski arvestatav. Parimad punktitoojad olid Al Horford, Jaylen Brown ja Derrick White vastavalt 26, 24 ja 21 punktiga.

Warriorsi parim oli Stephen Curry 34 punktiga, millel lisanud viis resultatiivset söötu ja viis lauapalli. Andrew Wiggins lisas 20 punkti ja Klay Thompson 15 punkti.