Korvpall

Pärnu Sadam on Eesti meister korvpallis

Neljapäeva õhtul selgus Pärnu Spordihallis uus Eesti meister korvpallis, kui kohalik Pärnu Sadam alistas finaalseerias kolmandat korda Tartu Ülikool Maks & Moorits võistkonna.

Seeria viimaseks jäänud mängu oli Pärnus vaatama tulnud üle 2000 tuhande pealtvaataja ja juba tund enne avavilet oli raske leida vabu istekohti. Pinget oli õhus rohkelt ja kaalul veel rohkem. Esimene poolaeg kulges võrdlemisi tasavägiselt ja poolajaks juhtis Tartu võistkond ühe punktiga.

Teine poolaeg algas samuti tasavägiselt, kuid otsustav murre toimus neljandal veerandajal, kui Pärnu Sadam vaikselt, aga kindlalt vahe sisse tegi. Lõpuks võitis Pärnu viimase veerandaja 11 punktiga ja terve mängu skooriga 73:60.

Kokkuvõttes võitis Pärnu Sadam seeria kuivalt 3:0, kuid põnevust jagus igasse mängu. Tartlased olid pidevalt mängus sees, kuid paraku ei suudetud otsustavatel hetkedel headelt positsioonidelt viskeid sisse visata. Finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti lätlane Andris Misters, kes viimases mängus kogus 16 punkti.

Pärnu meistritiitli teeb eriliseks mitte ainult asjaolu, et tegemist on pärnakate esimese meistritiitliga, vaid ka fakt, et esimest korda tuli Eesti meistriks klubi väljaspool Tallinnat ja Tartut. Samuti polnud Pärnu võistkond hooaja eel favoriit meistritiitlile, vaid tegemist on ikkagi korraliku eneseületusega. Poolfinaalis alistati BC Kalev/Cramo, kelle hooaeg käis üle kivide ja kändude, kuid kes oli siiski selge suursoosik Eesti meistritiitlile.