Korvpall

VIDEO | Milano oleks suure edu pealt ellujäämisheitluse võidu peaaegu maha mänginud

Teisipäeval selgusid esimest korda Euroliiga ajaloos ühel õhtul kolm play-off seeria 5. mängu võitjat ja kõige intrigeerivamaks kujunes lõpp Milano Armani ja Müncheni Bayerni vahelises heitluses, kus Saksamaa klubi kustutas mängu lõpus minutiga suure kaotusseisu.

34 punktiga oma Euroliiga karjääri parima esituse teinud Shavon Shieldsi kolmene 1.18 enne lõppu viis Milano 91:79 ette, aga kui minna jäi veel 12,6 sekundit, siis oli Bayern järsku taga vaid 89:91.

Viimase minuti alguses viskas 19 punktiga Bayerni edukaimaks kujunenud Jalen Reynolds kiirelt viis silma, mis tõmbasid vahe seitsme peale. Vasturünnakul ei suutnud Sergio Rodriguez kolmest tabada ja Reynolds tuli kohe kiirelt tabava kaugviskega vastu – vahe neli.

Shieldsist sai peaaegu antikangelane, kui ta pärast Reynoldsi korvi kohe palli ära puterdas ja Wade Baldwin selle korvi pani ning siis kahepunktilises eduseisus veel ründevea tegi, aga Bayern siiski viimaste sekunditega enam punkte juurde ei saanud – Kyle Hines röövis suurepärase kaitsetööga Baldwinilt palli ja Paul Zipser ei saanud sisse meeleheitlikku kolmest.

Ülejäänud ellujäämisheitlustes alistas Barcelona kindlalt 79:53 Peterburi Zeniti ja Istanbuli Anadolu Efes oli 88:83 parem Real Madridist.

28.-30. maini Kölnis peetav Final Four algab vastasseisudega Barcelona – Milano ja Moskva CSKA – Anadolu Efes.