Korvpall

Euroliigas ootab ees ajalooline mängudeõhtu

Korvpalli Euroliigas selguvad teisipäeval viimased kolm Final Four turniirile pääsevat meeskonda ja seda kohe kõik korraga. Esimest korda liiga ajaloos peetakse ühel õhtul kolmes play-off paaris otsustav 5. mäng.

Ellujäämise teisipäev algab Eesti aja järgi kell 19.45, kui Istanbulis võtab kohalik Anadolu Efes vastu Real Madridi. Türgi klubi on pärast kahes esimeses mängus võimutsemist kaotanud järgnevad kaks kohtumist kokku kümne punktiga.

Real oli mõlemas mängus surma suus, aga tegi 3. mängus võimsa comebacki, visates kõik viimased 16 punkti, ja 4. mängus tõusti tuhast viimase seitsme minutiga, kui kustutati 13-punktiline kaotusseis.

Hispaania klubil on võimalus tõusta Euroliiga ajaloos esimeseks meeskonnaks, kes mõnes kolme võiduni mängitavas seerias 0:2 seisu pealt välja tulnud ja järgmisesse ringi edasi läinud.

Samasuguse ajaloolise saavutuse lävele on jõudnud Müncheni Bayern, kes alustab kell 21.45 Milanos lahingut Armaniga.

Kogu hooaja vältel omavahel pingelisi heitlusi pidanud satsid on veerandfinaalis madistanud nii, et nelja mängu koguskoor on väga napilt Milano kasuks 320:317.

Bayern pole oma lühikese Euroliiga ajaloo jooksul veel kordagi nelja parima sekka jõudnud ja Milano viimane poolfinaalis mängimine jääb eelmisesse sajandisse.

Viimasena pannakse pall mängu Barcelonas, kus Šarunas Jasikeviciuse meeskond loodab lõpuks maha murda Peterburi Zeniti. Kell 22 algavas kohtumises on omakorda Venemaa klubil võimalus ajalugu teha, sest Euroliigas pole kunagi varem kaheksanda asetusega meeskond play-offis põhiturniiri võitjat välja lülitanud.

“Peame paremini mängima ja kõik endast väljakule jätma,” ütles Jasikevicius pärast reedest 61:74 allajäämist Peterburis.

Eelkõige vajab Barca rohkem Nikola Miroticilt, kes on suutnud play-offis tuua keskmiselt vaid üheksa punkti mängus.

Kuu lõpus Kölnis peetavale Final Fourile on oma koha juba kindlustanud Moskva CKSA, kes alistas veerandfinaalis Fenerbahce kuivalt 3:0.