Korvpall

VIDEO | Ajalooline mänguõhtu NBA-s: kolmes erinevas kohtumises viskasid mängijad vähemalt 45 punkti

Esmaspäevane mänguõhtu NBA-s läks ajalukku kui esimene, kus kolm mängijat erinevates kohtumistes vähemalt 45 punkti viskasid.

Suurima tähelepanu tõmbas endale Karl-Anthony Towns, kes tegi Minnesota Timberwolvesi 149:139 võidus San Antonio Spursi üle 60 punktiga uue klubi rekordi.

26-aastane keskmängija lasi korvirõngast läbi seitse kolmest, viskas väljakult kokku 31-st viskest sisse 19 ja tabas vabaviskejoonelt oma 16-st üritusest 15.

Koguni 32 Townsi punktidest tuli kolmandal veerandajal ja viimase 25 hooaja jooksul on ainult kolm mängijat mõne veerandi käigus rohkem skoorinud.

Suurepärase mängu tegi ka Stephen Curry, kes aitas 47 punktiga Golden State Warriorsi 126:112 võiduni Washington Wizardsi üle.

Valitsev NBA skoorimiskuningas sai 25-st viskest sisse 16, tabades pooled oma 14-st kaugviskest. Vabavisetel ei eksinud ta kaheksa üritusega kordagi.

Curry tähistas sellega suurepäraselt oma 34. sünnipäeva. NBA ajaloos on ainult kolm mängijat oma sünnipäeval rohkem punkte kogunud. Rekord on Shaquille O’Neali käes 61 silmaga. Tema oli ka viimane tsenter, kes enne Townsi mõnes mängus vähemalt 60 punktini oli jõudnud.

Kuumade kätega kolmiku viimane liige oli Trae Young, kes panustas Atlanta Hawksi 122:113 võitu Portland Trail Blazersi üle 46 punktiga. Ta sai kirja viis tabavat kolmest, viskas väljakult 31-st 15 ja vabaviskejoonelt 11-st 11.

Olles lisanud oma kontole ka 12 korvisöötu, sai Youngist liiga ajaloos esimene mängija, kes ühel hooajal mõne vastase vastu mitme kohtumise peale keskmiselt vähemalt 50 punkti ja kümme söötu kogunud.

NBA-s oli varasemalt 1983. aasta 13. detsembril samuti kolm erinevat mängijat vähemalt 45 punkti kogunud, aga siis tehti seda ühes ja samas mängus.