Korvpall

Türgi kõrgliigas peetakse kohtumine uuesti, sest kohtunik eksis mängu jooksul

Tippspordis on tavaline nähtus, kus peale kohtumist ei ole üks pool kohtunike tegutsemisega kuidagi rahul ning tihti on rahulolematus ka põhjendatud. Harva on kohtunike valed otsused lausa nii suure kaaluga, et mõjutavad lõpptulemust. Kui reeglina jäävad sellistes olukordades tulemused jõusse ning kohtunikud peavad pidama kerge vilistamiskeelu, siis Tügi kõrgliiga näitas uut moodi lähenemist.

Nimelt Fenerbahce ja Afyon Belediye vaheline kohtumine mängitakse uuesti, sest kohtunik eksis kolmandal(!) veerandil, kui andis peale tehnilist viga pallivaldamise Fenerbahce kasuks. Vastased andsid peale mängu sisse protesti ning see rahuldati – kohtumise tulemus tühistati ning klubid lähevad uuesti vastamisi. Tühistatud kohtumise võitis Fenerbahce kahe punktiga 64:62.

Selline kohtumiste uuesti mängimine on väga haruldane. Üks kummalisemaid juhtumeid leidis aset 2008.a NBA-s, kui Hawksi ja Heati kohtumine läks lisaajale. Esmalt võitis selle kohtumise Hawks 114:11. Heat andis peale mängu sisse protesti, sest neljandal veerandajal anti Udonis Haslemile vilistatud viga Shaquille O´Neallile ning 51.9 sekundit enne lõppu kukkus O´Neal vigadega pingile, kuigi tegelikult oleks tal pidanud kirjas olema üks viga vähem ja ta oleks pidanud kohtumist jätkata saama.

Paar nädalat hiljem mängiti 51.9 sekundit uuesti ning seda tehti mänguseisult 114:111. Selle aja jooksul ei visanud kumbki meeskond punkte ehk põhimõtteliselt võitis kohtumise Hawks ühtegi korvi viskamata.