Korvpall

Kaunase Žalgiris play-off lootus elab! Koduväljakul alistati lähikonkurent

Euroliigas leidis Kaunases aset väga tähtis kohtumine arvestades kevadist play-offi. Võitjana väljus kodumeeskond Kaunase Žalgiris, kes alistas lisaajal 105:97  Olimpia Milano.

Esimene poolaeg oli mõlema meeskonna kohta harjumatult resultatiivne. Näidati head visketabavust ja kokku tabati 11 kaugviset. Natukene paremini töötas siiski Žalgirise mänguplaan ning pausile mindi nende 53:44 eduseisus.

Kolmandal veerandajal näitasid külalised Itaaliast väga kõrget visketabavust ning tänu sellele suudeti vahe vähendada minimaalseks. Enne viimast veerandit oli Žalgirise edu vaid üks punkt.

Viimane veerandaeg algas Žalgirise spurdiga ning korra suudeti vahe mängida lausa 10-punktiliseks. Milano klubi alla ei andnud ning tänu tabavatele vabavisetele ja tagamängijate heale tegutsemisele suudeti kohtumine 44 sekundit enne lõppu viigistada. Viimastel rünnakutel vahetati veel korve, kuid kumbki otsustavat edu sisse ei saanud – kohtumine läks lisaajale seisult 91:91

Lisaaega alustas paremini Žalgiris ja hoidis tänu Lekaviciuse ja Leday korvidele paaripunktilist edu. Tähtsatel momentidel oli vabaviskejoone tagant täpne Nigel Hayes. Lõppskoor Žalgirisele 105:97.

Nii Žalgirisel kui ka Milanol on nüüd tabelis 11 võitu. Hetkel hoiab viimast play-off kohta Himki 12 võiduga.