Jälgi meid

Korvpall

New Jersey Nets pakkus 50-aastasele Wilt Chamberlainile hooaja otsustavaks faasiks lepingut

Wilt Chamberlain on üks NBA ajaloo ikoonilisemaid mängijaid ning nüüd on teada veel üks lugu, mis tema staatust kinnitab.

Aastal 1986, kui Wilt Chamberlain oli juba 50-aastane ning 13 aastat tippkorvpallist eemal, pakkus New Jersey Nets talle lepingut.

Netsil võitles tol aastal play-off koha eest ning enne põhiturniiri lõppu oli neil vaja mängijat, kes aitaks meeskonna otsustavatesse mängudesse. Radarile ilmus Chamberlaini nimi ning nad pakkusid legendile 362 000 USA dollarit, et karjääri lõpetanud mees osaleks seitsmes viimases põhiturniiri kohtumises ja play-offis.

Chamberlain oli ka 50-aastaselt suurepärases füüsilises vormis. Ta ujus, käis jooksmas ning käis 3-4 korda nädalas jõusaalis. Siiski otsustas vanameister pakkumise tagasi lükata.

“Ma ei kaalunud seda eriti tõsiselt. See tundus pigem naljana mulle, nad isegi ei küsinud, et millises vormis ma olen. Ma respekteerin professionaalseid sportlasi ning ei arvagi, et oleks suutnud nendele mingit konkurentsi pakkuda. Eriti põhjusel, et nad oli terve hooaja juba mänginud.”

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds