Korvpall

NBA tiitlikaitsja alistas vastase 30-punktilisest kaotusseisust

Läinud ööl kohtusid omavahel tiitlikaitsja Toronto Raptors ning Dallas Mavericks. Mõlemad meeskonnad mängisid ilma nii mõnegi põhitegijata, eriti puudutas see Toronto Raptorsit. Sellest hoolimata suutis kodumeeskond kohtumise võita ja seda kõike 30-punktilisest kaotusseisust.

Dallas võitis avapoolaja üheksa punktiga ning kolmanda veerandi lõpuminutiteks paisutati vahe juba 30-le punktile. Tundus, et mängusaatus on otsustatud, kuid Raptors nii ei arvanud. Järgneva üheksa minuti jooksul viskas Kanada klubi lausa 40 punkti ning Dallas suutis vastata vaid 10-ga. See tähendas, et viis minutit enne lõppu olid tablool viiginumbrid 95:95.

Sellest hetkest edasi kulges kohtumine punkt-punktis, kuid lõpuks suutis Raptors siiski hea emotsiooni ära kasutada ning võitis kohtumise 110:107.

Lõpuspurdi peaarhitektideks kujunesid Kyle Lowry, Chris Boucher ja Rondae Hollis-Jefferson. Kolmik viskas kokku 71 punkti. Eriti panustas võitu Kyle Lowry, kes tabas väga tähtsaid kolmeseid.

Raptorsi jaoks on see ajaloo suurim tagasitulek. Sel aastatuhandel on sama suurest kaotusseisust välja suutnud tulla vaid Lakers ja Sacramento Kings. Huvitaval kombel tuli 17 aastat tagasi Lakers 30-punktilisest kaotusseisust võidukana välja samuti Dallas Mavericksi vastu.