Jälgi meid

Korvpall

NBA-s vallandati hooaja esimene peatreener

Sacramento Kings teatas, et on ametist vabastanud peatreeneri Luke Waltoni. Alates 2019. aastast pukis püsinud mehest sai tänavune esimene treener, kes NBA-s vallandatud.

Waltonist loobumiseni viis 17 mängu peale tulnud 11 kaotust. Nigel hooajal algus jätab Kingsi läänekonverentsis 12. kohale.

Mängijana Los Angeles Lakersi ridades kaks korda NBA meistriks tulnud Walton suutis Kingsile 161-st mängust tuua vaid 68 võitu.

Endine ääremängija tegi oma treeneridebüüdi Golden State Warriors abitreenerina, aidates klubi 2015. aastal meistritiitlini. Peatreenerina on Waltoni käekäik olnud aga hoopis teistsugune. Ta alustas teekonda kolme hooajaga Lakersi juures ja pole seni kordagi suutnud oma meeskondi play-offi viia. 407 põhihooaja matsi peale on talle tulnud 166 võitu ja 241 kaotust.

Sacramento, kes jättis kuulsal kombel 2018. aasta draftis valimata Luka Doncici, nimetas ajutise peatreenerina ametisse senise Waltoni abilise Alvin Gentry.

Kingsil on käsil NBA pikim play-offideta seeria, mis algas 2006. aastal. Meeskonnal on alates sellest ajast olnud kümme erinevat peatreenerit.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds