Jälgi meid

Korvpall

Korvpalli MM-i esimene ring on läbi, heidame pilgu statistikale

Korvpalli MM sai alles laupäeval alguse, kuid juba on kõik 32 koondist platsil käinud ning oma esimese ringi kohtumise pidanud. Heidame pilgu statistikale ja vaatame, kes näitasid turniiri esimestel päevadel parimaid numbreid.

Individuaalsete punktiviskajate edetabelit troonib Ahmad Al Dwairi 34 punktiga, kes esindab Jordaaniat. Euroliiga fännid teavad teda hästi – tegemist on Fenerbahce keskmängijaga. Talle järgnevad David Huertas Puerto Ricost ja Guna RA Lõuna-Koerast vastavalt 32 ja 31 punktiga. Seejärel juba tuntumad nimed Evan Fournier 26, Johannes Voigtmann 25 ja Bogdan Boganovic 24 punktiga.

Koondiste arvestuses olid esimese ringi resultatiivseimad Austraalia ja Itaalia, kes viskasid täis 108 punkti. Veel ületasid 100 punkti piiri Serbia, Brasiilia, Leedu ja Hispaania. Kõige vingemat kaitset näitas avaringis Leedu, kes lasi oma vastasel, Senegalil, visata vaid 47 punkti.

Kõige parema protsendiga kaugviskeid tabasid esimestes kohtumistes Luigi Datome ja Nikola Jokic. Mõlemad mängumehed saatsid teele kolm 3-punktiviset ning tabasid need kõik. Head tabavust näitasid ka Danilo Gallinari ja Pau Ribas, kes sopsasid neli kolmest 80-protsendilise tabavusega.

Meeskondade arvestuses näitas parimat kaugvisete tabavust Serbia. Nemad tabasid 20st viskest lausa 13 ehk tabavusprotsendiks 65%! Neile järgnevad Argentina ja Hispaania, kes suutsid peale Serbia olla ainukesed koondised kelle tabavusprotsent kaare tagant üle 50%. Halvimat tabavust 3-punktivisetel näitasid Hiina ja Senegal, kes sopsasid mõlemad vaid ühe kaugviske.

Natukene ka omapärast statistikat: Andray Blatche suutis esimese kohtumisega teha juba 9 pallikaotust, enim mänguaega sai praegune turniiri resultatiivseim mängija Ahmad Al Dwairi(38 min), enim blokeeritud viskeid tegi Rudy Gobert – 5 ning kõige kohutavamat visketabavusega saab uhkustada Senegali mängumees Mouhammad Faye, kes tabas 11st viskest vaid ühe.

Uuel nädalal uued mängud – loe meie kombovihjet esmaspäevaste mängude kohta siit.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds