Jälgi meid

Korvpall

Huvitavaid fakte NBA drafti esimese valiku Zion Williamsoni kohta

Selleaastane esimene draftivalik Zion Williamson on oma mängustiili ja füüsiliste võimete tõttu saanud tohutult tähelepanu. Kuid mis mehega on üldse tegemist?

Tulevase NBA superstaari vanemad on samuti väga sportlikud. Isa tegeles Ameerika jalgpalliga ning ema kergejõustikuga. Nüüdseks on vanemad lahutatud. Hetkel on Zioni kasuisaks endine korvpallur Lee Anderson.

Zion Williamson sai oma nime Jeerusalemmas asuva mäe järgi mille nimeks ongi Zion. Ning see nimi on talle kui rusikas silmaauku, sest mehemüraka näol ongi tegemist korraliku mäega – ligi 2m pikk ja kaalub 130kg. Seda hämmastavam on tema metsik hüppevõime.

19-aastane korvpallitalent suudab sooritada pealtpaneku vabaviskejoone tagant. Sellise trikiga on hakkama saanud ka Micheal Jordan, Vince Carter ja veel mõned suurepärase hüppevõimega mehed, kuid keegi neist ei ole samal ajal olnud nii kogukas. Ning Zion Williamson tegi seda kõike üsna mängeldes. Zion hoiab ka Duke´i ülikooli hüppevõime rekordit.

2016.a pakuti Williamsonile ka kohta LSU Ameerika jalgpalli meeskonnas, kuid noor sporditalent keeldus sellest ning valis korvpalli.

Huvitav episood on drafti esivalikul olnud praeguse Lakersi superstaari Anthony Davisega. Nimelt palus seitse aastat noorem Zion teismelisena Anthony Daviselt autogrammi, kuid superstaar keeldus sellest. Tänu sellele üritab Zion Williamson anda kõikidele lastele autogrammi, kes seda küsivad.

Küll aga tervitas noort korvpallurit sõbralikumalt Super Bowli võitja Drew Brees, kes saatis Zionile enda mängusärgi ja tervitas New Orleansi jõudmise puhul.

Hooajaeelsetes kohtumistes on Zion Williamson jätnud väga positiivse mulje, kuid absoluutne tõde selgub juba loetud päevade pärast, kui algab NBA uus hooaeg.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds