Jälgi meid

Korvpall

Golden State Warriorsi hooaja algus tõotab võidukat lõppu

Mullu NBA play-offist eemale jäänud Golden State Warriors on end tänavu kaardile tagasi mänginud ja ajalugu vihjab sellele, et minnakse võiduka lõpuni välja.

Warriors alistas oma eelmises mängus Philadelphia 76ersi 116:96 ja sellega on meeskonnal ajal, kui mängitud vaid 18 kohtumist, kirjas juba 16 võitu. Tegu on klubi ajaloos neljanda korraga, mil esimesest 18-st matšist vähemalt 16 võitu kogutud ja kõik eelnevad korrad olid hiljutise kuldse ajastu käigus, mil klubi jõudis kahe meistritiitlini.

16 võidu ja kahe kaotusega on Warriors alustanud varem kaks korda ning mõlemad hooajad lõppesid aastatel 2015 ja 2017 meistritiitli võiduga. Edukamalt on meeskond alustanud vaid hooajal 2015/16, mil kõik oma esimesed 18 mängu võideti. Tol korral tuli finaalseerias lõpuks dramaatiline kaotus Cleveland Cavaliersilt.

Meeskonda veab tänavu suurepäraselt taas Stephen Curry, kes on keskmise näitajaga 28,2 punkti mängus liiga parim korvikütt. Lisaks on ta kogumas endale keskmiselt 7,8 korvisöötu ja 5,8 lauapalli mängu peale.

Mäng Philadelphia vastu oli Curry jaoks tänavu juba üheksas, kus ta tabanud vähemalt viis kaugviset ning sel kuul on kahekordne põhihooaja kõige väärtuslikum mängija teinud neli mängu lausa üheksa kolmesega.

Curry hiilgevorm on Warriorsist teinud meeskonna, keda üliraske rünnakul peatada ning peatreener Steve Kerr on kahe hooaja vahel uuesti raudkindlaks vorminud ka oma satsi kaitse. Golden State omab liiga ülekaalukalt parimat kaitse efektiivsuse näitajat 97,7 (punkti lubatud 100 rünnaku kohta).

Liigatabelis on suutnud mullune finalist Phoenix Suns veel Kerri meeskonnaga sammu hoida, võites 15 mängu ja kaotades kolm, aga peagi võib see juba võimatuks osutuda. Curry vana pritsukaaslane Klay Thompson pole vigastuste tõttu juba alates 2019. aasta finaalist saanud meeskonda aidata, kuid ta naasis hiljuti treeningutele ja tema platsile jõudmine peaks toimuma hiljemalt jaanuaris.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds