Korvpall

Golden State Warriors alistas kindlalt Portland Trail Blazersi, Currylt suurepärane mäng.

Lääne-konverentsi esimeses kohtumises ei andnud valitsev meister Golden State Warriors vastasele vähemadki sõnaõigust ning võttis Portlandi üle kindla 116:94 võidu.

Portland Trail Blazers läks mängu kiirelt 5:0 juhtima, kuid see jäi ka nende ainukeseks eduseisuks selles mängu. Peadselt haaras initsiatiivi juba kodumeeskond, kes kontrollis mängu terve esimese poolaja jooksul. Portland suutis vahe hoida soliidsena, kuid mängupilt tõestas, et nii kui Warriors paneb käigu sisse, Trail Blazersil vastus puudub. Poolaeg 54:45 Warriorsile.

Kolmas veerandaeg jätkus kodumeeskonna domineerimisel. Portlandil lasti kuue minutiga visata vaid seitse punti, ise tabati aga soliidse protsendiga nii lähedalt kui ka kaare tagant. Märkamatult oligi vahe juba 17 punkti. Siiski suutis Trail Blazers veel mängu tagasi tulla ning veerandaja lõpuks kahandati kaotusseis vaid kuuele punktile.

Mängu lõpp kuulus taas täielikult Warriorsile. Viimasel veerandil visati lausa 39 punkti, Portland suutis vastata vaid 23ga. Võidunumbrid California klubi kasuks 116-94. Võtjate parimana viskas Stephen Curry 36 punkti, seejuures tabades kolmeseid viieteistkümnest üheksa! Võib öelda, et Kevin Duranti vigastus on aktiveerinud vana-hea Curry, kes on aastast aastasse hullutanud pealtvaatajaid pööraste kolmestega.

Oli näha, et Portlandi meeskond oli viimasest pikast seeriast Denveri vastu silmnähtavalt kurnatud. Enamus mängijaid jooksid lati alt läbi. Eesotsas Damian Lillardiga, kes kujunes küll võõrsil meeskonna resultatiivseimaks mängijaks 19 punktiga, kuid seda väga kesise tabavusprotsendi juures. Lisaks patustas Lillard koguni seitsme pallikaotusega.

Pressikonverentsil sõnas Damian Lillard, et nii füüsiliselt kui ka vaimselt oli kõigest 48 tundi peale viimast kohtumist meeletult raske antud mängule tulla. Seda enam, et vastaseks üks maailma parimaid meeskondi. Samuti kiitis Lillard Warriorsi kaitset ning lõpetuseks lubas, et järgnevates mängudes suudetakse osutada juba kõvemat vastupanu.

Stephen Curry sõnas oma suurepärase etteaste kohta:”Ma tean, milleks ma olen võimeline. Situatsioon nõuab, et ma oleksin väljakul agressiivne ning võtaksin rohkem vastutust. Täna visked läksid, loodan et ka edaspidi. Iga mäng on erinev, eelmises seerias ei kukkunud mul visked üldse, seda enam tahtsin endale tõestada, et ma saan olla parem. Ning see tahtmine ongi tähtis.”

Seeria jätkub Warriorsi koduväljakul juba ööl vastu reedet. Eesti aja järgi kell 04:00.