Jälgi meid

Jalgpall

Viik Villarrealiga jätab Arsenali üle 25 aasta esimest korda eurosarjadest eemale

Euroopa liiga poolfinaalid lõppesid neljapäeval Manchester Unitedi ja Villarreali triumfidega. Hispaania klubi poolt 0:0 viigiga välja lülitatud Arsenalil kadusid reaalsed võimalused järgmisel hooajal Euroopas mängida.

Malaariast taastuval Pierre-Emerick Aubameyangil jäi kaks korda napilt värav löömata ja täpselt nii kaugele jäi Arsenal võimalusest mängida Unitediga finaalis tuleva hooaja Meistrite liiga pileti peale. Koos sellega läksid käest igasugused eurolootused, kui just ei sünni suuremat sorti ime.

Kahurimeestel on veel võimalus lunastada koht järgmisest hooajast alustavasse UEFA Konverentside liigasse, kuhu on minemas Premier League’i tabeli seitsmes meeskond, aga Arsenal on sellest kohast viie punkti kaugusel ja võrreldes endast eespool olevate Liverpooli ja Evertoniga on Mikel Arteta hoolealustel ka üks mäng rohkem peetud.

Kui just maakera järsku teistpidi pöörlema ei hakka, jääb Arsenal üle 25 aasta esimest korda eurosarjadest eemale. Viimati ei nähtud klubi euroväljakutel hooajal 1995/96, kui eelnev Premier League’i aasta lõpetati alles 12. kohaga.

Tänavune hooaeg on meeskonna jaoks neljas järjestikune, mil ei mängitud Meistrite liigat. Enne selle seeria algust oli Londoni klubil järjestikuseid aastaid Euroopa eliidi seas 19 tükki.

“Oleme väga pettunud,” tunnistas pärast mängu Arteta. “Tahtsime fännidele raske hooaja järel midagi erilist kinkida.”

Küsimusele, kui kindlana ta end ametis tunneb, vastas Arteta: “Ma arvan, et kõigi töö on luubi all.”

Hispaanlase käe all läheb Arsenalile tänavu kirja esimene hooaeg pärast 2016. aastat, kus mitte üheski karikafinaalis ei mängitud.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds