VIDEO | West Ham sai endale uue kõigi aegade edukaima väravaküti ja Premier League’i liidrikoha

Esmaspäeval esimest korda pärast 2020. aasta veebruarit kodustaadionil täismaja ees mänginud West Ham United pakkus oma fännidele väga ägeda õhtu, kui Leicester City 4:1 alistati. Tulemus viis meeskonna Premier League’i tabeli tippu.

David Moyesi meeskond asus 28. minutil Pablo Fornalsi väravast mängu juhtima ning suur triumf vormistati endale kolme teise poolaja väravaga pärast seda, kui Ayoze Perez 40. minutil punase kaardiga väljakult minema saadeti.

Kaks tabamust läks Michail Antonio nimele, kes tõusis nende toel klubi kõigi aegade edukaimaks Premier League’i väravakütiks. 80. minutil tulnud rekordiväravat tähistas 31-aastane inglane väga omapärasel viisil, haarates käte vahele temast endast tehtud pappkuju.

Antonio istub nüüd 49 Premier League’i värava peal. Ta jättis seljataha Paolo Di Canio, kes lõpetas omal ajal karjääri Ida-Londonis 47 liigaväravaga.

West Hami eest sai veel jala valgeks Said Benrahma. Külaliste ainsa tabamuse eest hoolitses 69. minutil Youri Tielemans.

Inglismaa kõrgliigat on kahe vooru peale täiseduga alustanud kokku viis meeskonda. West Ham juhib tabelit Chelsea ja Liverpooli ees tänu suuremale löödud väravate arvule. Neid on Haamrimeestel koos juba kaheksa, Chelsea ja Liverpool on mõlemad suutnud viis.