VIDEO | Juventus pääses üle noatera Meistrite liigasse, Ronaldo sai hakkama järjekordse ajaloolise saavutusega

Cristiano Ronaldo ja Juventuse jaoks lõppes Serie A hooaeg pingelises olukorras, kus Meistrite liigasse jõudmine ei olnud viimases voorus meeskonna anda kätes. Lõpuks saadi aga järgmiseks hooajaks kuldne pilet ikkagi kätte ja Portugali äss lõpetas hooaja järjekordse rekordiga.

Juve oli enne viimast vooru viiendal kohal, ühe punkti kaugusel nii Napolist kui AC Milanist. Nelja sekka pressimiseks oli meeskonnal vaja emba-kumba libastumist.

Ennekõike loodeti seda Milani poolt, kes lõpetas hooaja raske võõrsilmänguga Atalanta vastu. Napoli võõrustas tabelikeskmikku Veronat, kes polnud alates aprilli algusest ühtegi mängu võitnud.

Ent vana rivaal Milan ei vääratanud. Bergamo meeskonnaga tehti Franck Kessie penaltite toel 2:0 sotid selgeks ja sellega püstitati ühtlasi Serie A ühe hooaja võõrsilvõitude rekord. 16 võõralt väljakult tulnud võitu on ka Euroopa viie tippliiga arvestuses rekordi kordamine.

Lõpuks päästis Juventuse Verona poolt välja võideldud 1:1. Napoli suutis visa vastase kaitse 60. minutil Amir Rrahmani nurgalöögist tulnud tabamusega maha murda, aga pidu kestis vähem kui kümme minutit. Väga kergelt lasti pika palliga oma liinid üle mängida ning Davide Faraoni lõi viigivärava.

Juventus ise teenis võõrsilt Bologna vastu rutiinse 4:1 võidu. Aastale tõmmati joon alla ilma Ronaldota, kes jäi terveks kohtumiseks vahetusmeeste pingile. Temast sai esimene mängija, kes viiest Euroopa tippliigast kolmes olnud parim väravakütt. Ronaldole kogunes 33 mänguga 29 tabamust, lähim jälitaja Romelu Lukaku jäi 24 peale.