VIDEO | Harry Kane tõusis Inglismaa kõigi aegade väravaküttide edetabelis teist kohta jagama

Harry Kane jõudis Inglismaa 2:1 võidus Šveitsi üle suure tähiseni, kui ta asus mängu võiduväravaga jagama koondise kõigi aegade väravaküttide edetabeli teist kohta.

Kane pani end 1966. aasta maailmameistri Sir Bobby Charltoni kõrvale 78. minutil realiseeritud penaltiga.

Tottenhami äss jõudis oma koondisekarjääri 49. tabamuseni 68 mänguga. Charlton tegi omal ajal väravaid sama palju 106 kohtumisega.

Kane’i jaoks ei jää enam kaugele ka koondise kõigi aegade rekord, mis on 53 väravaga Wayne Rooney käes.

Tükike koondise ajalugu juba sündis laupäevase kohtumise tulemusega. Inglismaa suutis normaalaja tulemuste arvestuses 21. mängu järjest kaotust vältida ja nii pika seeriani polnud Kolm Lõvi kunagi varem jõudnud.

2020. aasta novembris 4:0 võiduga Islandi üle alanud seeria sattus korraks ohtu, kui Breel Embolo 22. minutil Šveitsi juhtima viis, aga seis õnnestus ümber pöörata, kui Luke Shaw avapoolaja lisaminutitel comebacki algatas.