Šotimaa pidi eilsetes EM valikmängudes vastu võtma häbistava 0-4 kaotuse kui koduväljakul vannuti alla Belgiale.

Mäng otsustati ära juba esimesel poolajal kui Kevin de Bruyne aitas kolme järjestikkuse resultatiivse sööduga skoorida nii Romelu Lukakul, Thomas Vermalenil kui Toby Alderweireldil.

Kuigi teisel poolajal suutis kodumeeskond ennast koguda ning kaitses märksa kindlamalt mängida lõi kõikide eelnevate väravate sepistajaks olnud De Bruyne ka ise ühe ära, vormistades mängu lõpptulemuseks 4-0.

Belgiale oli tegemist EM valiksarja 6. järjekordseks võiduks. Šotimaa on kuuest kohtumisest teeninud 6 punkti ning asub I alagrupi tabelis eelviimasel real.