VIDEO | Bayern kindlustas Der Klassikeri võiduga kümnenda järjestikuse Bundesliiga tiitli

Müncheni Bayern kindlustas endale kümnenda järjestikuse Bundesliga tiitli, kui oma lähim rivaal Dortmundi Borussia alistati koduväljakul 3:1.

Bayern sai vahe kolm vooru enne hooaja lõppu 12 punkti peale ja seda pole võimalik Dortmundil kuidagi tagasi teha. Samuti oleks sisuliselt võimatu olnud meeskonna jaoks meistritiitlivõit viigilise tulemusega, seega pidi Dortmund Münchenis uljalt võidu järgi minema, aga sellest paraku ei tulnud midagi välja.

Borussia sai oma ainsa värava 52. minutil Emre Cani penaltist ja selleks ajaks olid võõrustajad juba kahe väravaga juhtimas. Serge Gnabry avas 15. minutil vägeva löögiga skoori ja 34. minutil duubeldas Bayerni edu Robert Lewandowski, kellel värav kirjas kõigis kaheksas kodumängus Dortmundi vastu ja Bundesligas pole mitte ükski teine mängija koduplatsil kellegi vastu sedavõrd pika väravaseeriat kokku pannud.

83. minutil pani kirsi tordi peale Jamal Musiala, kes väravaesise segaduse ära kasutas pärast seda, kui Dortmundi väravavaht Marwin Hitz oli algselt väga hea tõrjega kolmanda palli selja taha minemist veel vältinud.

Kümme järjestikust meistritiitlit on Euroopa viie tippliiga uus rekord. Bayern jagas seda eelnevalt Juventusega, kellel tiitlivõitude jada eelmisel kevadel üheksa peal katkes.