VIDEO | Barcelona mängis 3:0 edu maha ja jäi dramaatilise viimase sekundi värava tõttu taas võiduta

Barcelona jäi sel hooajal La Ligas juba kaheksandat korda võiduta, kui 13. vooru matšis anti võõrsil Celta Vigo vastu ära 3:0 eduseis.

Kataloonia klubi tormas suure skooriga juhtima vaid veidi rohkem kui poole tunniga. Ansu Fati pani 5. minutil võrku oma tänavuse kolmanda liigavärava, Sergio Busquets vajutas 18. minutil kirurgi täpsusega posti kõrvale ühe oma harvadest väravatest ning Memphis Depay tegi 34. minutil peaga oma kuuenda La Liga tabamuse.

Võõrustajad alustasid tagasitulekuga teisel poolajal ja seda vedas meeskonna talisman Iago Aspas. Ta lõi 52. minutil Celta esimese, kui väravaesises raginas esimesena pallile jaole sai ning tegi kuuendal lisaminutil karistusala joone juurest ilusa keerutusega 3:3. Tema kahe tabamuse vahele jäi Nolito 74. minuti värav.

Barca oli eelnevalt võitnud tervelt 276 liigamängu järjest, kus endale kolmeväravaline edu oli välja mängitud.

Ajal, mil hooajast on ligi kolmandik möödas, on Barcelona jäänud naabri Espanyoliga istuma võrdse arvu punktide peale. Pärast koondistepausi tuleb nende kahe vahel põnev tabelikeskmike heitlus. Ühtlasi saab see olema Xavi esimene mäng Barcelona tüüri juures. Celta vastu toimetas väljaku ääres veel Sergi Barjuan.